banner39

Bahçeli, Erdoğan'ı yine ihanetle suçladı

Devlet Bahçeli, hükümete ve Erdoğan'ı bir kez daha ihanetle suçlayarak sert açıklamalarda bulundu.

Arşiv 29.09.2009, 14:33 29.09.2009, 15:48
Bahçeli, Erdoğan'ı yine ihanetle suçladı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin açılım sürecini yine sert bir şekilde eleştirerek, Başbakanı ihanetle suçladı.

Bahçeli, partisinin genel merkezinde demokratik açılım çalışmaları ile ilgili düzenlediği basın toplantısında hükümete ağır hakaretlerde bulunarak, bir kez daha  ülkenin bölünme tehlikesiyle karşı karşıya olduğun savundu.  

Bahçeli'nin açıklamaları şöyleydi:

Başbakan ülkeyi nasıl bir felakete sürüklediğinin hal farkında değil. Bu projenin milli birlik ve kardeşlik projesi olarak görmek bu milletle alay etmektir. Halkla dalga geçmektir. Bu konuda herkes dürüst ve açık davranmalıdır. Bu Türkiye'nin bölünmesini öngeren hain bir projedir.
Başbakan projesi PKK'ya ait. yol haritası İmralı'ya ait ABD'nin desteklediği projeye taşeronluk etmektedir. Bu proje Talabani ve Barzani'nin bölücülük projesidir. Sorunun etnik kimlik olarak görülmesi etnik bölücülüğe meşruiyet kazandıracaktır. Bugün karşımızda olan etnik bölücülüğe sebebiyet vermeye çalışan silahlı bölücülük olayıdır. Bu açılım milli birliğe hizmet etmemektedir. Bu bölücülerin maşası olmaktan öteye gitmez. Süreç PKK'nın amaçlarına hizmet ediyor. PKK'yı Kürt kökenli vatandaşların sözcüsü olarak görmek gaflettir.

AK Parti, iktidarı döneminde terör olayları 15 misli artmıştır. Ak Parti, Barzani'ye karşı caydırıcı önlemler uygulamaktan ısrarla kaçınmıştır. Ak Parti sürekli PKK'nın silahlı mücadeleyle bitirilemeyeceğini söyledi. TSK ile teröristler arasında simetrik denklem kuran hezeyanlara karşısında Başbakanın sürekli sessiz kalması manidardır. Ak Parti tutumlarıyla sürekli bölücülüğpe cesaret kazandırıyor. Bu noktada Başbakan'ın siyasi sicili hatırlanmalıdır. Ak Parti'nin 22 Temmuz'dan sonra hazırlattığı Anayasa değişikliği hükümleri PKK'nın talepleriyel örtüşmektedir.
Çok parçalı millet yapısı oluşturulmaya çalışılıyor. Türkçe dışı dillere imkan hazırlayarak bir azınlık yaratılmaya çalışılmaya çalışılıyor. Yapılanlar bir Anayasa suçu işleniyor. Bu bir yıkım projesidir. Başbakan buna hazırlanıyor. Açılım süreci büyük bir sis perdesi arkasında yürütülüyor. Başbakan ne yapacağını belirlemiştir. Kafasının arkasında görüşleri bellidir. Amerika'da söylediği açılımın hepsi bir anda olmaz. Hazmede hazmede olacak demesi bu yıkım projesi hakkında önemli ipuçları veriyor. AKP suç ortağı arıyor. Başbakan Anayasa suçu işliyor. Kendisini kolay kolay kurataramayacaktır. Türk toplumu bölücülük sürecine hazırlanıyor. Bunu taksit taksit aşama aşama yapılarak halk gelişmelere hazırlanıtyor. YÖK ve RTÜK kendilerine biçilen rolü yerine getirmeye başladı. Kürtçe'nin eğitim dili olmasının altyapısı hazırlanıyor.
Açıılım cumhuriyetin kuruluş harcı temellerine zarar veriyor. Planlara göre son aşamada Anayasa hedef alınacak. Anayasa değişikliği ile milli kimlik tanmımı değişecektir. Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözü hedef alınıyor.
AKP'nin genel af çıkarmaya gücü yetmez. Teörirstlerin affedilmesi konusu kilit önem taşımaktadır. Terör örgütünün sözde yönetici kadrosu, Türkiye'nin rızasıyla üçüncü bir ülkeye gönderilmesi isteyenlerin Irak'ta kalmasının önü açılacaktır. Elinde bebek ve şehit kanı olan bu canilerin affedilmesi sorumluluğu altına girenler affedilemez. Başbakan'ın sergilediği siyasi riyakarlık manidardır. Başbakan, ülkenin temellerini sarsacak adımları açılım ambalajı içinde atmaya çalışmaktadır. Başbakan niyetini gizliyor. Başbakan'ın sarıldığı dayanaklar, suçluların telaşına benzemektedir.
Başbakan aldığı oy oranını bölücülük ruhsatı olarak görmektedir. Bizim bölgede niye olmadığımızı söyleyerek anlamsız bir savunma telaşına düşmüştür. Başbakan'ın maskeleri teker teker düşmektedir. Türk milleti bu noktada turnusol kağıdı olmuştur. Türk milleti kavramı birleştirici ve kaynaştırıcıdır. Milleti oluşturan kanbağı değildir. Milleti aynı duyguların paylaşılması birleştirir. Farklılıkların bir kırılma noktası derinleştirilmesi yanlıştır. Devletin milli varlığının temeli, milli birlik ruhudur.
MHP'nin endişelerinin nedeni budur. Kaygımız bir kardeşlik kavgasının başlamasıdır. Bu objektif bir durum değerlendirmesidir. Başbajkan her şeyi bir kenara bırakıp Anayasa'ya bakmalıdır. Bu noktada elimizi taşın altına sokacağımız beklemek veya meselnin bir kenarından tutacağımızın beklenmesi Başbakan'dan bile beklenmeyen bir akıl tutulmasıdır. MHP bu projenin hiç bir yerinde olmayacaktır. MHP'nin bölünme ve parçalanma reçetesi yoktur.
Biz bu ihanet projesinin sonuna kadar karşıyız. Bu ihanet çemberini mutlaka kıracağız.
TBMM'nin yeni yasama yılına çok ağır bir gerilim ortamı ile girilmektedir. TBMM'deki oturumun açık olması noktasına gelinmesi küçük de olsa bir gelişmedir. Konu Meclis gündemine geldiği kapalı fikirlerini ortaya çıkaracaktır. Verilen sözlerin ortaya çıkması artık kaçınılmazdır.

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?