banner39

Bahçeli: Halk kitleleri tahrik ediliyor

Bahçeli, Kapatma davasıyla ilişki kurularak saptırma yapılıyor"

Arşiv 25.03.2008, 11:22 25.03.2008, 15:41
Bahçeli: Halk kitleleri tahrik ediliyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Ak Parti'nin kapatılması için açılan dava ve çete operasyonları hakkındaki gelişmelerde Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.

Başbakan Erdoğan'ı operasyonlar ve kapatma davası sürecinde kışkırtıcılıkla suçlayan Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

"Siyasi krizlerin belirgin hale geldiği bir süreç başlamıştır. Demokrasinin temellerinin sarsıldığı bir siyasi çalkantı dönemine girilmiştir. Türkiye çok tehlikeli bir mecraya girmiş, benden sonra tufan anlayışıyla seçim sandığı dışında kendisine siyaset için de yer açmaya çalışanlarında girişimleriyle demokrasi kurban edilmektedir. Sayın Başbakan söz ve filleriyle kışkırtıcılık yapmaktadır.

Hukuk devleti yaralanmaya başlıyor. Rencide edici gerekli bazı yöntemlere başvurulmuş ve bunlar gerilime zemin hazırlanmıştır. Ortaya çıkan tablo marazi bir durumdur. Kapatma davasıyla ilişki kurularak saptırma yapılıyor. Ölümü hatırlatan imalar ve kanı bozuk söylemleriyle tahrik fırtınalarının estirildiği bir çekişme ortamı yaratılmıştır. Duygusal tahriklere gelebilecek halk kitlelerini sokağa dökecek tahrikler yapılmaktadır.

Herkesi töhmet altında bırakarak hak aranmaz. 22 Temmuz'da alınan oylar anayasadan sapma konusunda bir icazet sayılmamalıdır. İktidarın meşruiyet yolundan ayrılmaması zorunluluktur.

Durmak yok yola devam sözünü olur olmaz yerde kullanan Sayın Başbakan, demokrasiyi çıkmaza sürükleyen ucuz siyaset tüccarlığı anlayışıdır. Sayın Başbakan bildiği neyse halka anlatmak zorundadır.

AKP yandaşı medya soruşturması süren davalarla ilgili yayın yapması son derece yanlıştır. Gündem saptırılmaya çalışıyor. Çetelerin gölgesine sığındılar. Kapatma davasıyla bağlantı kurmak son derece yakışıksız ve çirkindir. Sayın başbakan boş ve anlamsız konuşmayı bırakmalıdır."

Yorumlar (1)
mehmet 15 yıl önce
size yıllardır bu milletin kanını emen, zenginleşmesinin önüne set çeken,kaos süreçlerinde bankaları hortumlayan refah alanlarında sorumsuz yaşayanlar değil,anadolunun kavruk insanı oy vermiştir sayın bahçeli,sözleriniz hukuksuzları değilde hukukun üstünlüğünü savunanları hedef almaktadır,oy aldığınız kesimlerin hak ve görüşlerini
hiç yansıtmıyor,bırakın siyasi çıkarları,siyasi çıkarların düşünülmeyeceği bir dönemdir bu dönem,özünüze dönün
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?