Bahçeli'den 'Büyük Kürdistan' uyarısı

Devlet Bahçeli, Kürt açılımının sonunun Büyük Kürdistan olacağını öne sürdü.

Bahçeli'den 'Büyük Kürdistan' uyarısı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, demokratikleşme adı altında demokratik rejimin başka bir yöne sürüklendiğini ileri sürdü. Bahçeli, gidişatın Büyük Kürdistan Devleti'ne doğru olduğunu savundu.

Türkiye'nin yıllardan beri demokrasiyi uygulamak için ortaya koyduğu bütün çabaların yok sayıldığını ifade eden Bahçeli, çok partili siyasi hayata geçişle başlatılan demokrasinin eksiklerinin tamamlanması ve uygulamadan kaynaklanan yanlışlıkların düzeltilmesinin bütün siyasi partilerin ortaya koyduğu temel görüşler olduğunu vurguladı.

Devlet Bahçeli, ''Buna rağmen son günlerde demokratikleşme adı altında Türkiye'nin, Türk milletinin benimsemiş olduğu bir demokratik rejim başka türlü bir yöne doğru sürükleniyor. Bugün demokratikleşme adı altında Türkiye'de ayrışma, ayrışmayla beraber çatışma ve çatışmanın tabii sonucu olarak da bölünme senaryoları uygulanmaya çalışılıyor'' dedi.

Demokratik açılımın Türkiye üzerindeki senaryoların bir uygulama aracı olduğunu iddia eden Bahçeli, doğru yorumlanmaması durumunda Türkiye'nin felakete sürükleneceğini ileri sürdü.

Bahçeli, şöyle konuştu: ''Değerli arkadaşlarım, Sevr'den bu yana batı emperyalizminin Türkiye'yi bölmek, yok etmek amacıyla ortaya koyduğu oyunları, senaryoları biliyoruz. Bundan vazgeçmiş değiller. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece bu gayretler devam edecektir. Öyleyse bu oyunun arkasında yatan zihniyeti çok iyi bilmek durumunda olmalıyız. Bugün yaşananlar, yıllardan beri devam eden senaryoların günümüze uygulanmış versiyonlarıdır. Değişen bir şey yoktur. Şark meselesi hala devam etmektedir. Avrupa topraklarından Türkü kovmak ve Türkiye'ye hapsedilmiş Türk milletini parçalamak, daha sonra bu topraklarda imha etmek oyunu çok akıllıca devam ediyor. İster dost olsunlar ister müttefik olsunlar bu oyundan vazgeçmiyorlar.

ABD'nin, AB'nin dayatmalarını, PKK'nın taleplerini, demokratikleşme sürecinde PKK'ya yandaşlık yapanların bugüne kadar köşelerinde yazdıklarını üst üste koyduğunuz vakit bir oyun kağıdı gibi tıpatıp örtüşüyor. Hiç birinin birinden farkı yok. Hiç birinin bir unsuru değiştirdiği de görülmüyor. İşin özü çok farklı.

Terörist başı, İmralı canisi, avukatları ve yakınlarıyla 18 Şubat 2009'da yaptığı görüşmede 3 aşamalı bir plandan bahsediyor. Bu planın ana hatları şunlardır: Taraflar karşılıklı ateşkes yapmalıdır. Taraflar kimler biliyorsunuz... Demokratik sivil bir anayasada uzlaşılmalıdır ve Hakikatları Araştırma Komisyonu kurulmalıdır. Sanki bu millet 25 yıldır bölücü terörün bütün uygulamalarında hakikatleri görmemiş gibi şimdi hakikatların ortaya çıkarılması amacıyla komisyon kurulmasını öneriyor. Ne ihtiyaç var? 12 kötü adam her akşam televizyonda gerçekleri saptırarak başka şeyler anlatıyor.''

Bazı politikacılar ve köşe yazarları tarafından ''Açılım daha yapılmadan, ne olduğu bilinmeden niçin yorum yapıyorsunuz?'' diye eleştirildiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

Bu oyunun dört adım olduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: ''Birinci adım, üniter yapı içerisinde şimdilik otonomiyi elde etmek, güçlendirilmiş bölgesel özerkliğe kaymak, federasyon sistemini Türkiye'ye uygulayarak milli devlet ve üniter yapıyı ortadan kaldırmak, daha sonra da bağımsız Kürdistan'ı kurmaktır. Bunun lamı cimi yok, gerçek budur, gidişat buraya doğrudur. Bağımsız Kürdistan ile de kalmayacak, Suriye ve Irak'tan oluşacak kukla devlet, İran'ın da parçalanmasıyla birleşip büyük Kürdistan hayali uygulamaya geçirilecek.


Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 18:30
YORUM EKLE

banner39