banner39

Bahçeli'den sürpriz 'çocuk affı' önerisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, "90. yılında 23 Nisan'ın 90. yılında bir çocuk affını düşünmek isabetli olur" dedi.

Arşiv 23.04.2010, 21:13 24.04.2010, 10:00
Bahçeli'den sürpriz 'çocuk affı' önerisi


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 90. yıl dönümü nedeniyle ''çocuk affı''nın düşünülmesinin isabetli olacağını belirterek, Hükümetin bu konuyu ele alıp tartışmasında yarar olacağını söyledi.

Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in verdiği resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Çocuklarda suçluluk oranının arttığına dikkati çeken Bahçeli, Adalet Bakanlığının hükümlü ve tutuklu sayısının ne kadar olduğunu iyi görmesi gerektiğini belirtti.

Bahçeli, ''Zannediyorum siyasi iktidar çocuk suçlu sayısındaki artışın, hükümlü ve tutuklu çocukların cezaevinde yaşadıkları sorunları dikkate alarak, çocuklarımızı birçok alışkanlıklarından kurtarabilecek bir tedbiri geliştirmesinde yarar olacağı düşüncesinden hareket etmek lazımdır. O zaman 90. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 90. yılında bir çocuk affını düşünmek kanaatimce çok isabetli olur. Bunu hükümetin ele alıp tartışmasında yarar vardır'' diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?