banner39

Bahçeli'nin OHAL teklifine Başbuğ 'Hayır' dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'G.Doğu'da OHAL ilan edilsin teklifi' asker tarafından bile sıcak karşılanmadı.

Arşiv 21.06.2010, 16:37 21.06.2010, 16:45
Bahçeli'nin OHAL teklifine Başbuğ 'Hayır' dedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

PKK'yla mücadale için işin kolayına kaçarak derhal OHAL'in ilan edilmesini isteyen MHP lideri Bahçeli'ye cevap Genelkurmay Başkanı'ndan geldi.

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, terörle mücadele konusunda alınacak tedbirler olduğunu ancak şu an için bölgede OHAL'i düşünmediklerini söyledi.

Teröre karşı savaşın dünya çapında işbirliği gerektirdiğini dile getiren Orgeneral Başbuğ, şunları kaydetti: ''Türkiye yaklaşık 25 yıldır terör örgütü PKK'ya karşı mücadele etmektedir. Bizim terörle mücadeledeki temel hedefimiz teröristlerin ve destekçilerinin başarı umutlarını yok etmektir. Teröristler, terör ve şiddet yoluyla bir şey elde edemeyeceklerini anlamak zorundadır. Terörle mücadelenin, güvenlik, ekonomik, sosyo kültürel, propaganda ve uluslararası ilişkiler alanlarında devlet tarafından organize edilen koordineli faaliyetlerin bir birleşimi olduğuna inanıyoruz.

Terörist örgüt, silahlı terör örgütü elemanlarını barındırmaya devam ettikçe sadece ekonomi ve sosyo kültürel alanlarda gerekli önlemleri alarak terörün biteceğini düşünmek bir hata olacaktır. Bu nedenle tam anlamıyla yok oluncaya kadar terör
örgütüyle savaşma azim ve kararlılığımız tamdır. Bu mücadele uzun vadeli bir gayrettir ve sabır ister.''

Başbuğ, gazetecilerin sorularını cevaplarken terörle mücadele konusunda alınacak tedbirler olduğunu söyledi. "OHAL o tedbirlerden biri mi?" sorusuna Başbuğ, "Yok, hayır şu an için değil" cevabını verdi.

OHAL söylentileri daha önce dile getirilmişti ancak hükümet, kendi dönemlerinde kaldırdıkları OHAL'in bir daha geri getirilmeyeceğini açıklamıştı.
 

banner53
Yorumlar (1)
AhmetYılmaz 11 yıl önce
sayın Başbuğ bey;saldırı olacak dedi ve sldırı oldu.Ohal şimdilik gelmeyecek dedi.Ozaman daha sonra ohal gelecek anlamına geliyor.Ohalden birileri kazançlı çıkacak.3,5 Ayda 50 küsür şehid var.Kapsamlı bir soruşturma gerekmiyormu?istifa etmesi gereken onurlu birileri yokmu?Şehidlerin kanı sızlamazmı?İç barışın sağlandığı günleri görmek duası ile saygılar.
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?