banner15

Bahreyn açıklarında batan turist gemisinde en az 57 kişi öldü

Bahreyn açıklarında seyreden bir turist gemisinin dün gece batması sonunda en az 57 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Sahil güvenlik komutanı Yusif el Gatam'ın düzenlediği basın toplantısında verdiği bilgiye göre, batan yemekli gezi gemisinde 130'u

Bahreyn açıklarında batan turist gemisinde en az 57 kişi öldü

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, 130'dan fazla yolcu taşıyan turistik geminin batmasının ardından 57 kişinin cesedinin bulunduğunu, 67 kişinin kurtarıldığını kaydetti.

Yolcular arasında 25 İngiliz, 20 Filipinli, 10 Güney Afrikalı ve 10 Mısırlı turistin bulunduğu sanılıyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, ölenler arasında İngiliz turistlerin bulunduğunu doğruladı, ancak kesin sayının bilinmediğini belirtti.
Geminin, Körfez'de turistik tur sırasında battığı bildirilmişti. Yetkililer, olayda saldırı ihtimali olmadığını kaydetti.

ÖNCEKİ GELEN BİLGİLER

Bahreyn açıklarında, 150 kadar turisti taşıyan bir gemi battı. İlk belirlemelere göre 50 kişinin cesedine ulaşılırken, 63 kişinin kurtarıldığı belirtiliyor.

Bahreyn açıklarında, 150 turisti taşıyan bir gemi battı. Şu ana kadar kıyıya en az 50 ceset çıkarıldığı, 63 kişinin de kazadan sağ kurtulduğu açıklandı. Amerikalı dalgıçlar ve donanmaya ait gemilerin, Bahreyn sahil güvenlik muhafızlarının kurtarma çalışmalarına yardım etmek üzere kaza yerinde olduğu dile getirildi. Gemide, Bahreynliler ve çeşitli Arap ülkelerinin vatandaşlarını bulunduğu belirtiliyor.

Bahreyn açıklarında batan gemiden 44 ceset çıkarıldığı bildirildi. İçişleri Bakanı Şeyh Raşid bin Abdullah El Halife, denizden şu ana kadar 44 ceset çıkarıldığını söylerken, yetkililer, 60 kadar kişinin kurtarıldığını belirttiler.

Yerel televizyonlar, turist taşıyan gemide 150 kadar yolcu olduğunu duyurdular. Yolcuların Bahreynli, Arap ve Batılı olduğu tahmin ediliyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Ben Dayna, sahil güvenliğe bağlı yardım botlarının olay yerine vardığını, yaralıların hastaneye kaldırıldığını ve ölenler olduğunu belirtti.

Geminin, Körfez'de turistik tur düzenlediği sırada battığı bildirilmişti. Ben Dayna, geminin batma sebebi hakkında nihai bir açıklama yapmak için erken olduğu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48