banner39

Bakan Atalay, Şerzan Kurt'un ailesini ziyaret etti

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Muğla'da öldürülen Kurt'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Arşiv 30.05.2010, 16:50 30.05.2010, 16:50
Bakan Atalay, Şerzan Kurt'un ailesini ziyaret etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Muğla'da üniversite öğrencileri arasında çıkan kavgada silahla vurularak ölen Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Şerzan Kurt'un Batman'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.


İçişleri Bakanı Prof. Dr Beşir Atalay, 'Türkiye Buluşmaları 2' toplantılarına katılmak üzere Batman a geldi. Havaalanında Batman Valisi Ahmet Turhan ve AK Parti Batman milletvekilleri Ahmet İnal ve M.Emin Ekmen ile protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Atalay, Vali Ahmet Turan'ı makamında ziyaret ederek görüştü.

Burada kısa bir açıklama yapan Bakan Atalay, "Kamu görevlileri ile kentin güvenlik ve diğer sorunları hakkında görüşeceğiz.'' dedi.

Daha sonra, Şerzan Kurt için GAP Mahallesi'nde kurulan taziye çadırına geçen Atalay, baba Ömer Kurt ile diğer aile bireylerine başsağlığı diledi. Baba Ömer Kurt, ''Bu açılım sürecinde devletin töhmet altında kalmaması için olayın ortaya çıkarılarak faillerinin gerekli cezaya çarptırılması gerektiğini'' söyledi. Baba Ömer kurt, "Şu an İçişleri Bakanı'sınız, yani bütün emniyet teşkilatı sizin emrinizin altındadır. Bu nedenle birinci derecede sorumlusunuz. Eğer hükümet isterse veya istenirse bu olay iki saat içinde çözülür. Failleri yargı önünde hesap verir." dedi.

İçişleri bakanı Atalay ise olayı yapanların belirlendiğini, tutuklamaların olduğunu, süreci hep birlikte takip edeceklerini ifade etti.

Atalay ve beraberindekiler taziye ziyaretinin ardından Atatürk Kapalı Spor Salonu'na geçerek burada düzenlenen 'Türkiye Buluşmaları 2' toplantısında partililere hitap etti. 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?