Bakan Çelik: Hukuk dışı oluşumları dünya biliyor

Faruk Çelik, "Artık bu ülkede hukuk dışı oluşumlar olduğunu sağır sultan bile biliyor" dedi.

Bakan Çelik: Hukuk dışı oluşumları dünya biliyor


Devlet Bakanı Faruk Çelik, "Türkiye'de hukuk dışı oluşumların olduğunu artık sağır sultanın bile bildiğini'' söyledi.

Bursa'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yemekli toplantıda bir araya gelen Faruk Çelik, Ergenekon davası sürecine herkesin katkı koyması gerektiğini belirtti.

Bakan Çelik, şunları söyledi;

"Türkiye'de hukuk dışı oluşumların olduğunu artık sağır sultan bile biliyor. Bunları saklamamıza gerek yok. 1960 darbesinde başbakan, bakanlar idam edildiyse; 1971 muhtırasında meşru hükümeti uzaklaştırdıysak; 1980'de ihtilal yapıldıysa, yüzlerce insan idam edilmiş, milyonlarca insan fişlendiyse; 28 Şubat'ta meşru hükümeti olmadık şekillerde iktidardan uzaklaştırdıysanız; son olarak bizim kabinede bulunduğumuz 27 Nisan'da sahibi olmayan bir muhtırayla karşı karşıya kaldıysanız; hatta 367 gibi bir olayla Anayasa'da hiç yeri olmayan bir tabloyla karşı karşıya kalmışsanız; 'Türkiye'de hukuk dışı bazı yapılanmalar yoktur' gibi bir saçmalığı kimse ifade edemez; ama bununla kurumlarının tümünü, devletimizi, milletimizi, geniş kitleleri içine alacak şekilde toptancı bir mantıkla karalamak da aynı ölçüde büyük bir yanlıştır. Hukuk dışı oluşumlara tahammül etmemiz söz konusu değil."

Bakan Çelik, Türkiye'nin normalleştiğini; tam demokrasiye ulaşmada her haftanın çok önem kazanmaya başladığını kaydetti.
 
Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 07:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35