Bakan Çelik: Şener yolunu çizmeli

Basında çıkan haberler üzerine Bakan Çelik, "Şener kamuoyuna ne söylediyse yolunu çizmeli" açıklaması yaptı.

Bakan Çelik: Şener yolunu çizmeli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Abdüllatif Şener, kamuoyuna yansıdığı şekliyle birşeyler söylediyse yolunu çizmesi gerekiyor. Sayın Abdüllatif Şener'in henüz o konumda olduğu düşüncesinde değilim'' dedi.

Bursa'da bir açlılışa katılan Faruk Çelik, bir gazetecinin, "Abdüllatif Şener, ayrı bir oluşum içinde olacağını açıkladı. Bu, AK Parti'de güç kaybı anlamına mı geliyor?" sorusu üzerine Şener'in, partisinin MKYK üyesi olduğunu hatırlattı.

Çelik, "Henüz ortada fol yok, yumurta yok. Abdüllatif Şener, kamuoyuna yansıdığı şekliyle birşeyler söylediyse yolunu çizmesi gerekiyor. Yolunu çizdikten sonra değerlendirme de yapılabilir" dedi.

"AK Parti'nin üyesi olan bir arkadaşla ilgili bir şeyler söylememiz doğru değil" diyen Çelik, "Ama bu konularla ilgili bir şeyler söylenmek isteniyorsa, önce yapılması gereken görevler var. Yani söyleyecek konuma geleceksiniz ki o konularla ilgili bir şeyler söyleyesiniz" diye konuştu.

Bakan Çelik, "Sayın Abdüllatif Şener'in henüz o konumda olduğu düşüncesinde değilim. Herhalde başka şeyler kastediyor. Çünkü dediklerini kastetse parti içindeki görevini sürdürmez. Bunu sürdürdüğüne göre demek başka şeyler kastediyor. Partimizin üyesi olan, etkili konumda olan birisiyle ilgili daha ileri bir şey söylemek doğru olmaz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2008, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER