banner39

Bakan Davutoğlu Bulgaristan'a gidiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mladenov'un resmi davetlisi olarak Bulgaristan'a gidecek.

Arşiv 18.03.2010, 02:35 18.03.2010, 02:35
Bakan Davutoğlu Bulgaristan'a gidiyor


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov'un resmi davetlisi olarak, 18-19 Mart 2010 tarihlerinde Bulgaristan'ı ziyaret edecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu ziyaret sırasında, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Parvanov, Ulusal Meclis Başkanı Tsetska Tsacheva ve Başbakan Boyko Borisov tarafından kabul edilecek.

Davutoğlu'nun ziyareti sırasında yapılacak ikili görüşmelerde, Bulgaristan'la her alanda olumlu seyreden ikili ilişkilerin tüm yönlerinin gözden geçirileceği ve her iki ülkeyi yakından ilgilendiren bölgesel ve güncel uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı belirtildi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ziyaret kapsamında ayrıca, Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Enstitüsü'nde Bulgaristan ile ikili ilişkilerle, Türkiye'nin Balkanlara yönelik perspektifini değerlendiren ve Türk dış politikasının ana hatlarını ele alan bir konferans verecek.

Davutoğlu'nun, ziyareti sırasında Bulgaristan Dışişleri Bakanı Mladenov'la beraber Filibe'ye geçeceği ve tarihi Cuma Camii'ni ziyaret edeceği de kaydedildi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?