banner15

Bakan Güler İsrail'de

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İsrail Enerji Bakanı Benyamin Beneliyeze'nin davetlisi olarak İsrail'in başkenti Tel Aviv'e geldi.

Bakan Güler İsrail'de

Sabah saatlerinde başkent Tel Aviv'deki Ben Gurion Havaalanı'na inen Bakan Güler'i elçilik ve konsolosluk yetkilileri karşıladı. Bakan Güler, daha sonra İsrail Enerji Bakanı Beneliyeze ile Ceyhan'dan İsrail'e uzanacak olan çoklu elektrik, su, doğalgaz ve petrol boru hattının fizibilite çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. İsrail Meclis Başkanı Dalia İtzik'i de ziyaret eden Güler, akşam saatlerindeyse Peygamber efendimizin miraca yükseldiği yer olan Mescid-i Aksa'ya gitti. Basın mensuplarının Mescid-i Aksa'ya girmesine izin verilmezken, Bakan Güler'in burada akşam namazı kılarak, dua ettiği öğrenildi. Görüşmelerin oldukça iyi geçtiğini belirten Güler, "Oldukça verimli geçen toplantılarımızın ardından yarın sonuç belgesini imzalayacağız" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in, bazı tesisleri gezdikten sonra yarın akşam saatlerinde Türkiye'ye döneceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35