banner39

Bakan: 'Ortamı Bulandırıyorlar'

Bakan Özak, 2002 yılından önce yönetimlerin Türkiye'de karanlık bir tablo bıraktıklarını, bu tabloyu değiştiren yeni hükümetin ise karalanmaya çalışıldığını bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bakan: 'Ortamı Bulandırıyorlar'

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Siz geleceksiniz, duvara çarpacaksınız, 2002'de o karanlık tabloyu bırakacaksınız, bir hükümet gelecek Türkiye'yi bugünlere taşıyacak, ondan sonra bir takım iddialarla, dedikodularla ortamı bulandırmaya çalışacaksınız'' dedi.

AK Parti Tanıtım ve Medya 9. Bölge Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapan Bakan Özak, gerçek vatanseverlik, gerçek Atatürkçülüğün ortaya konması gerektiğini belirtti. Bir takım dedikodularla ortamın bulandırılmaya çalışıldığını ifade eden Özak, şöyle konuştu: ''Eğer siz enflasyonu, faizleri düşürebiliyorsanız vatanseversiniz. Gerçek vatanseverlik kişi başına düşen milli geliri iki katına çıkarabilmektir. Gerçek vatanseverlik ihracatı 30 milyar dolarlardan, 85 milyar dolarlara çıkarabilmektir. Gerçek vatanseverlik, sosyal devlet olabilmektir, ücretsiz kitap dağıtabilmektir, okullara internet getirebilmektir. Siz geleceksiniz, duvara çarpacaksınız, 2002'de o karanlık tabloyu bırakacaksınız, bir hükümet gelecek Türkiye'yi bugünlere taşıyacak, ondan sonra bir takım iddialarla, dedikodularla, ortamı bulandırmaya çalışacaksınız. Bunlar doğru değil.'' Atatürkçülük ile ilgili de çok konuşulduğuna işaret eden Özak, ''Bu konuda 3 değişik açıklama var. Bir gerçek Atatürkçüler, iki Atatürk'ten geçinenler, üç Atatürkçü geçinenler. Gerçek Atatürkçü biziz. Palavrayla Atatürkçülük olunmuyor. Gerçek Atatürkçücük üç tane ''Y'' ile mücadele edebilmektir. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edebilmektir'' dedi. Özak, çağdaşlığın da insanı insan yapan değerlere saygı olduğunu söyledi.

''SEÇMEN AK PARTİ'Yİ TERCİH ETTİ''

AK Parti Genel Başkanı Yardımcı, Tanıtım ve Medya Başkanı Edibe Sözen de konuşmasında, çok güçlü bir Türkiye hayallerinin olduğunu ifade etti. Sözen, seçmenin 2002'de AK Parti'yi tercih ettiğini anımsatarak, ''2001 yılında devletin kasaları boşaltıldığında seçmen 2002 yılında AK Parti'yi seçerek cevabını vermiştir. Bu sebeple halkımız Türkiye gerçeğine uygun siyaset istemektedir. Bu yolla AK Parti iktidarını desteklemektedir. Türkiye'yi asla ve asla ekonomik, kültürel, siyasal anlamda gerilemeye götürecek her türlü gelişmenin karşısında durarak, faaliyetlerimizi devam ettirmek durumundayız. Türkiye, bir daha asla ve asla 2001 yılından önceye dönmeyi istememektedir. Çünkü seçmen, şimdi ile geçmiş arasındaki tercihini AK Partiyi seçerek zaten göstermiştir'' diye konuştu. Toplumun farklı kesimleriyle ciddi iletişim ortamları oluşturmak durumunda olduklarına dikkati çeken Sözen şunları kaydetti: ''Biz uzlaşmacı, merkezde yer alan, insan merkezli politikalar üreten, bir hükümetin partisiyiz. Bu sebeple mümkün olduğu kadar uzlaşma alanlarımızı genişletmek ve bunları tabana yaymak zorundayız. Türkiye'yi hedeflerine taşıyan icraatlar AK Parti iktidarından olacak. Biz siyaseti sadece siyaset için yapan bir parti değiliz. Biz toplumun değerlerini çok iyi bilen, her kesime hitap eden bir merkez partisiyiz.'' AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç ise siyasetin merkezini, omurgasını AK Parti'nin oluşturduğunu ifade etti. Kılıç, pek çok kesim tarafından milliyetçilik konusunun istismar edildiğini vurgulayarak, ''Milliyetçilik gemisi lafla yürümüyor. Milliyetçilik namına mangalda kül bırakmayanlar var. Biz bilgiye dayalı siyaset yapıyoruz'' dedi. Toplantı, açılış konuşmalarından sonra basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?