Bakan Şener ay 4 ay önce karar aldı

Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in, siyasete ara verme kararını bundan yaklaşık dört ay önce verdiği ortaya çıktı.

Bakan Şener ay 4 ay önce karar aldı

Abdüllatif Şener, yaklaşık 4 ay önce Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yöneticilerine, görevine geri dönmeyi düşündüğünü söyledi.
Dekanlık yöneticileri, Şener’in yaklaşık dört ay önce bir toplantıda kendilerine bu niyetini bildirdiğini, kendilerinin de memnuniyet duyacakları karşılığını verdiklerini söylediler.

Adüllatif Şener’in siyasete ara verme kararını açıkladıktan sonra, fakülteye dönme niyetinde kararlı olduğunu anladıklarını belirten yetkililer, Başbakan Yardımcısı’nın odasını bile hazırlattıklarını kaydettiler.

BAKAN ŞENER PROF'LUĞA YÜKSELEBİLİR

Aynı yöneticiler, Abdüllatif Şener’in Doçent olarak ara verdiği akademik kariyerine yine Doçent olarak kaldığı yerden devam edeceğini belirterek, değerli bir akademisyen olan Şener’in sahip olduğu devlet tecrübesiyle, süratle Profesörlüğe yükselebileceğinin de altını çizdiler.

Bu bilgi, Şener'in son bir ay içindeki bazı parti içi sorunlar sebebiyle aday olmadığı yolundaki spekülasyonları da boşa çıkarıyor. Şener, bu kararını son birkaç ay içinde meydana gelen gelişmelerden bağımsız olarak verdi..

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2007, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER