banner39

Bakanlar kurulu sona erdi

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bakanlar Kurulu'nda ağırlıklı olarak Irak'taki gelişmelerin ele alındığını bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bakanlar kurulu sona erdi

Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ağırlıklı olarak Irak'taki görüşmeleri ele aldıklarını belirtti.

TBMM'nin bu haftaki gündemini de ele aldıklarını belirten Bakan Şener, Petrol Kanunu Tasarısı'nın bu hafta TBMM'de görüşüleceğini kaydetti.

Şener, internet suçları konusunda da yeni düzenleme yapılacağını ifade etti. Şener, geçici işçi sorununun da ele alındığını belirterek, "Geçici işçi statüsündekilerle ilgili bir düzenleme yapılacaktır" dedi.

Şener, daha sonra şunları kaydetti: "Dış politikada dünyada önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle komşumuz Irak'ta son dönemlerde önemli gelişmeler şayanmaktadır.

Irak'ta ortaya çıkan tüm gelişmeler de Türkiye'yi yakından ilgilendirmektedir. Bu tür konular sadece hükümetin kendi arasında olgunlaştırdığı konular değildir.

Bu nederne başta Irak konusu olmak üzere tüm gelişmeler ilgili birimlerle ve ilgili kurumlarla yakın işbirliği halinde tartışılmaktadır. Ana muhalefet partisine zaman zaman bilgiler verilmiştir.

Meclis'te gündem dışı konuşmalar şeklinde veya genel görüşme önergeleri şeklinde gündeme getirilmiştir. Hükümetimizin bu anlayışı her zaman var olmuştur.

Son dönemdeki gelişmelerle bağlantılı olarak da aynı şeyi söyleyebiliriz. AK Parti grubu tarafından Irak'taki gelişmeler hakkında bir görüşme önergesi verilecektir.

Meclis'te bu hafta böyle bir konunun görüşülmesi faydalı olarak değerlendirilmiştir".

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?