banner39

Bakanlık 'Tele Tıp Uygulaması' başlatıyor

Sağlık Bakanlığı, "Ultrason, Patoloji ve Radyoloji" alanlarındaki verilerin dijital ortamdan gönderilerek Ankara'da incelenebileceği "Tele Tıp Uygulaması" başlatacak.

Arşiv 04.04.2007, 16:31 06.07.2018, 09:31
Bakanlık 'Tele Tıp Uygulaması' başlatıyor

Sağlık Bakanlığı, diğer illerden gönderilecek ''Ultrason, Patoloji ve Radyoloji'' alanlarındaki verilerin dijital ortamdan gönderilerek Ankara'da incelenebileceği ''Tele Tıp Uygulaması'' başlatacak.

Sağlık Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Nihat Akpınar, bakanlığın sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde gerçekleştirdiği ''Tele Tıp'' uygulamasına ilişkin alt yapı çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

''Yani Erzurum'daki bir hastamız MR çektirdiği zaman İstanbul'daki veya başka bir ildeki hocaya gidip göstermeyecek. Erzurum'daki bir hastanede dijital ortamda kayıtlar varsa, bu tespit edilen alıcı hastanelere gönderilecek'' diyen Akpınar, bu konuda çalıştıklarını ve son aşamaya geldiklerini söyledi.

Akpınar, bakanlığın sağlık hizmetleri sunumundaki finansman denetimiyle ilgili olarak ''Doktor Bilgi Bankasını'' oluşturulması çalışmalarını da yürüttüklerini dile getirerek, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu bildirdi. Bilgi bankasında, doktorlara ait eğitim ve kimlik bilgilerinin toplandığını söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?