banner15

Bakanlıktan Provakasyon uyarısı

İçişleri, Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından meydana gelebilecek provokatif eylemlere karşı valilikleri uyararak önlem alınmasını istedi.

Bakanlıktan Provakasyon uyarısı
İçişleri Bakanı Abdukadir Aksu tarafından talimatıyla yayınlanan, gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından meydana gelebilecek muhtelif provokatif eylemlere karşı valiliklerin uyarıldığı bildirildi.
İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Şahabettin Harput tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede, Dink’in öldürülmesinin ardından ülke genelinde olayı protesto etmek amacıyla çeşitli gösteriler düzenlendiğini belirtildi.

Genelgede, cenaze merasimi ve gösteriler esnasında meydana gelen gelişmelere tepki olarak toplumun çeşitli kesimlerinde şiddete yönelik hareketler meydana geldiği ve bunun sonucunda bazı illerde kamu düzenini olumsuz yönde etkileyen ve halkı tahrik eden olaylar yaşandığı anımsatılarak şunlar kaydedildi:

"Önümüzdeki günlerde söz konusu olaylar bahane edilerek ülke genelinde özellikle halkımızın çok büyük hassasiyet gösterdiği milli ve manevi değerlerin ön plana çıkarılarak benzer şiddet olaylarının gündeme getirilebileceği değerlendirilmektedir.

Fırat (Hrant) Dink suikastı sonrasında toplumsal yapıda oluşan hassasiyetlerden istifade ile provokatif eylemleri tahrik etme amacını güden ve içinde bulunduğumuz süreçte toplumsal kamplaşma ve çatışmaları boyutlandırabilme potansiyeli taşıyan bu tarz girişimlerin önlenebilmesi açısından provokatif faaliyetleri organize eden kişi ya da grupların tespit edilmesi ve bunlar hakkında gerekli yasal işlemlerin hassasiyetle uygulanması büyük önem taşımaktadır.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35