Bakırköy'de aynı gün, aynı yerde 3 kişi boğuldu

Bakırköy sahilinde 'yasaktır' yazılı uyarıya rağmen denize giren 3 genç, boğularak öldü.

Bakırköy'de aynı gün, aynı yerde 3 kişi boğuldu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
  
 
İstanbul Bakırköy sahilinde 'denize girmek yasaktır' yazılı uyarı levhasına rağmen denize giren 3 genç, boğularak hayatını kaybetti. Uyarı levhasına aldırış etmeyerek kirli deniz suyunda boğulan 3 gencin cansız bedenini gören vatandaşlar, yaşananlara tepki gösterdi.

İstanbul'da hava sıcaklığının 28 dereceye ulaşmasıyla, sezonun açılmamasına aldırış etmeyen vatandaşlar sahilleri doldurdu. Denizin pis olmasına ve hiçbir güvenlik önlemi alınmamasına aldırış etmeyen vatandaşlar, Menekşe ve Yeşilköy plajına akın etti.

Sabah saatlerinde Yeşilköy plajına, ailesinden habersiz 2 arkadaşıyla gelen Galatarasay Futbol Okulu altyapı oyuncusu 16 yaşındaki Alper Eşsiz ve 25 yaşındaki Bayram Çelik, boğularak hayatını kaybetti. Sahil Güvenlik ve deniz polisinin dalgıçlarının yaptıkları çalışmayla ulaşılan cesetler, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

İki gencin boğularak hayatını kaybetmesinin ardından Ersin Yavuz isimli 22 yaşındaki gencin de cansız bedeni akşam saatlerinde sahile vurdu. Cesedi gören sahildekiler durumu sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Ersin Yavuz, sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Olay Yeri İnceleme ekipleri çalışması ardından, ceset torbasına konan cansız beden, daha sonra Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Bu arada, aynı gün 3 kişinin hayatını kaybettiği Yeşilköy Plajı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'Plaj sezonu açılmamıştır. Denize girmek tehlikeli ve yasaktır' uyarı levhası dikkat çekti. Uyarı levhasına aldırış etmeden serinlemek için denize giren üç kişinin sudan cansız bedeninin çıkartılmasını izleyen vatandaşlar, tüm uyarılara rağmen denize girmeye devam etti. Yaşananlara aldırış etmeyen bazı vatandaşlar, yerde yatan cesetleri deniz bisikletleri üzerinde izledi.

Ersin Yavuz isimli gencin denizden çıkarılmasının ardından hemşirelerin gence müdahale ettiğini belirten bir vatandaş, "Genç denizden çıktığında daha ölmemişti. Polisler hemen en yakındaki İnternational Hospital'a gitti ve ambulans istedi. Hastanenin yetkilileri polislere 'gidin ambulansı 112'den isteyin demişler'. Bu nasıl adalet. Yani fakir insan ölsün mü ? Bu adam, 112'nin geç gelmesi ve İnternational Hospital'ın ambulans göndermemesi nedeniyle ölmüştür" iddiasında bulundu.

Denizin içinde girinti çıkıntı olduğunu belirten başka bir görgü tanığı ise denizin mikrop yuvası olduğunu, ifade etti. Sabahleyin diğer koyda bir kişinin daha boğulduğunu ifade eden görgü tanığı, "Bugün burada ölenlerin sayısı 3'e ulaştı." dedi.

Hayatını kaybeden Ersin Yavuz'u, denizde 'imdat' diye bağırırken duyduğunu ve gördüğünü aktaran bir çocuk ise adamın denizden çıkmasının ardından kendisinin denizde yüzmeye ara verdiğini ifade etti.
 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2010, 21:37
banner53
YORUM EKLE

banner39