banner15

Bakırköy'de Patlama: 31 Yaralı

Bakırköy'de meydana gelen patlamada ikisi ağır olmak üzere, 31 kişi yaralandı.

Bakırköy'de Patlama: 31 Yaralı

İstanbul'un Bakırköy semtindeki Ebu Ziya caddesinde meydana gelen patlamada ikisi ağır olmak üzere, 31 kişi yaralandı. Bakırköy'deki Ebu Ziya caddesi üzerindeki Marmara ve Aksoy pasajlarının önündeki çöp bidonunda saat 19.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada ikisi ağır olmak üzere 31 kişi yaralandı.  Ağır yaralanan Hatice Gözükızıl Özel Acıbadem Hastanesi'nde ameliyata alındı. Aynı hastanedeki 10 yaşındaki Eren Köşker'in de kafatasında kırık bulunduğu ve durumunun ciddi olduğu bildirildi. Özel Acıbadem ve Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki toplam 29 yaralının tedavilerinin ise ayakta sürdürüldüğü kaydedildi.

CERRAH: GAZ SIKIŞMASI DEĞİL

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Bakırköy’de meydana gelen patlamaya bir patlayıcının yol açtığını bildirdi. Ebu Ziya Caddesi üzerindeki olay yerine gelerek bilgi alan Cerrah,daha sonra yaptığı açıklamada, saat 19.00 sıralarında meydana gelen patlamada cam kırıklarından vatandaşların yaralandığını belirtti. Cerrah, “Şu ana kadar aldığımız bilgilere göre 31 vatandaşımız yaralı. Bunların 2’sinin durumları kritik değil, ama hastanedeler, doktordan aldığımız bilgiye göre durumları diğerlerinden biraz daha ağır” dedi.

Burada görevli 3 sivil polisin de yaralandığını kaydeden Cerrah, olayda şu ana kadar ölen kimsenin olmadığını vurgulayarak, konunun yanlış aksettirilmemesini istedi. Cerrah, bir gazetecinin “Gaz sıkışması mı patlama mı?” sorusuna,”Gaz sıkışması değil, bir patlayıcı söz konusu” yanıtını verdi. Bombanın türüne ilişkin bir soru üzerine de Cerrah, “Onu şu an tespit etmemiz mümkün değil. Bir patlama olmuş. Arkadaşlarımız çalışıyor. Alınan bilgilere göre değerlendirme yapılacaktır” diye konuştu.

Celalettin Cerrah, patlamadan sonra bir kişinin kovalamaca sonucu gözaltına alınmasına ilişkin bir soru üzerine de, bu kişinin konuyla ilgili bilgi vermek üzere polise yaklaştığı sırada çevredeki vatandaşlar ve polis tarafından yanlış anlaşıldığını söyledi. Cerrah, şüpheli gibi algılanan bu kişinin görgü tanığı olduğunun anlaşıldığını kaydetti.İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Bakırköy’de meydana gelen patlamada yaralananları hastanede ziyaret etti. Ebu Ziya Caddesi üzerinde meydana gelen patlamada yaralanan 31 kişiden 27’sinin bulunduğu Özel Acıbadem Hastanesi’ne gelen Cerrah, burada tedavileri süren yaralılara “geçmiş olsun” dileğinde bulunarak, bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48