banner39

Bakiyev artık siyaset yerine oyuncakla uğraşacak

Devrik lider Bakiyev "Bende Kırgızistan'ı yönetecek istek artık kalmadı" dedi.

Arşiv 22.04.2010, 18:39 22.04.2010, 18:49
Bakiyev artık siyaset yerine oyuncakla uğraşacak

Kırgızistan'ın devrik Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev, kendisinde Kırgızistan'ı yönetecek isteğin artık kalmadığını söyledi.

Belarus'un başkenti Minsk'te yaptığı açıklamada görevinden istifa etmediğini duyuran Bakiyev 'Russkiy Reporter' dergisine verdiği röportajında artık kendisinde ülkeyi yönetecek bir hevesin kalmadığını belirtti.

Bakiyev röportajında yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin kanının akıtıldığını, binlerce kişinin yaralandığına işaret ederek böyle durumda ülkeyi yönetmek istemediğini kaydetti. Bakiyev, muhalif gücün acımasız bir şekilde kan akıtarak iktidarı elde etmek istediğini ifade etti. Ülkenin geçmiş 5 yıllık ekonomik kalkınmasını değerlendiren devril lider, devlet bütçesinin eskiye göre üç kat arttığını ve bunun yanı sıra emeklilik ve sosyal alanda da artış sağlandığını kaydetti. Devlet Başkanı görevi boyunca ülke genelinde kara yolların yapımı, park ve okulların yapımın başarılı şekilde gerçekleştiğini kaydeden Bakiyev, sosyal alanda da başarılı gelişmelerin yaşandığını iddia etti.

OYUNCAK FABRİKASI İŞLETECEĞİM

Kurmanbek Bakiyev dünyada en zor işin ülkeyi yönetmek olduğunu ifade ederek, artık siyasetten yorulduğunu ve bundan sonraki hayatında çocuklar için üretilecek oyuncak fabrikasını işleteceğini kaydetti. "Oyuncaklar ile çocukların temiz dünyasını ve hayallerini süslemek istiyorum" ifadesini kullanan Bakiyev, sağlığı elverdiği takdirde bundan sonraki hayatını eski Sovyetler Birliği ülkelerinin birinde sürdürmek istediğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?