banner39

Bakü'de İsrail'e protesto

Azerbaycan insan hakları örgütü DEVAMM, İsrail'in Bakü büyükelçiliği önünde protesto gösterisi yaptı

Arşiv 31.05.2010, 19:25 31.05.2010, 19:26
Bakü'de İsrail'e protesto

 

Azerbaycan insan hakları örgütü DEVAMM, İsrail'in Bakü büyükelçiliği önünde protesto gösterisi yaptı. Ellerinde Türkiye, Azerbaycan ve Filistin bayrakları ve “Teröre Hayır”, “Rotamız Filistin, Yükümüz Özgürlük” posterleri ile İsrail'in Bakü büyükelçiliğine gelen DEVAMM mensupları İsrail'in katliamını protesto ettiler.

DEVAMM başkanı İlqar İbrahimoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Yapılan cinayet İsrail rejiminin asıl iç yüzünü sergiledi” dedi.

Dünyanın İsrail işgalcisine etkili bir karşılık vermesini isteyen ve acilen harekete geçilmesini talep eden İbrahimoğlu, “Gazeye insani yardım taşıyan filonun siyonist militanları tarafından saldırıya maruz kalması, bu rejimin asıl suçlu yüzünü dışarı çıkartdı. Dünya birliğine meydan okuyan, hukuk ve kanun adına ne varsa hepsini ayaklar altına alan bu rejimin gerçek yüzüne dair artık hiç kimsede şüphe kalmaz. Bütün dünyanın gözleri önünde insanlık cinayeti sürüyor. En zoru ise bu işgalcilere kimse 'DUR' demiyor. Dünyanın başka yerlerinde her hangi bir olaya anında tepki veren BM, eğer bu katliamı sessizlikle karşılarsa ve sade uyarılarla geçiştirirse, o zaman canilerin sorumluluklarına ortak olur. Bizler bu siyonistlerin vahşi cinayetini kınıyoruz. Ülkemizde ve dünyada olan bütün namuslu ve vicdanlı insanlara seslenerek, bu faşizminin durdurulması için ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

İHH ile ve hususen insani yardım filosu ile sıcak ilişkileri olan DEVAMM başkanı Hacı İlqar İbrahimoğlu, “Bir insan hakları örgütü olarak biz kendimizi o gemilerin bir parçası gibi görüyoruz. Olayların gelişmelerine münasip olarak adımlarımızı atacağız" ifadesini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?