banner39

Balbay: İlk cezamı gazetemden aldım

Cumhuriyet gazetesi Ankara temciliğinden alınan Ergenekon davası sanığı Balbay ilk cezasını gazetesinden aldığını söyledi.

Arşiv 16.04.2010, 17:18 17.04.2010, 08:03
Balbay: İlk cezamı gazetemden aldım

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Mustafa Balbay, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığını belirterek, ''Mesleki müebbetimi, makam olarak ilk cezamı aldım. Artık Cumhuriyet Gazetesinin Ankara Temsilcisi değilim'' dedi. 

Balbay, şöyle devam etti:

''İki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanıyorum, ama ilk mesleki müebbetimi, makam olarak ilk cezamı aldım. Artık Cumhuriyet gazetesinin Ankara Temsilcisi değilim. Bunun böyle bitmesini istemezdim. Hiç kimse makamlara zamkla yapışmış değil, ama bu şekilde bitmesini istemezdim. Ben gazeteciliğin en önemli makamının muhabirlik olduğunu, kalem olduğunu düşünüyorum. Kalemimi gücümün yettiğince kullanacağım.'' 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada konuşan tutuklu sanık eski Yarbay Mustafa Dönmez, Zir Vadisi'ndeki aramalara ilişkin emniyetten gelen kamera kayıtlarında 104 kez kesinti gördüğünü belirterek, kayıtların sansürlendiğini savundu.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?