banner15

Balıkesir'de yağmur hayatı felç etti

Balıkesir'de aşırı yağışların neden olduğu su taşkınlığı ilde adeta hayatı felç etti.

Balıkesir'de yağmur hayatı felç etti

 
Balıkesir'de, akşam saatlerinde başlayan gök gürültü sağanak yağış ve dolu hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Bugün saat 17.30 sıralarında başlayan yağış sonrası birçok Balıkesirli evine gitmekte zorlanırken, Anafartalar Caddesi ile Atalar Caddesi’ndeki logarların tıkanması sonucu su altında kalan caddelerde bulunan dükkanlar ile Balıkesir Devlet Hastanesi'nin röntgen cihazlarının bulunduğu zemin katını su bastı.

Birçok aracın sürücüsüyle birlikte yollarda mahsur kaldığı yağmurla ilgili görüşlerini belirten vatandaşlar, Belediye ve İtfaiye yetkililerine ateş püskürürken, “Bizim zararımızı kim karşılayacak. İtfaiyeyi defalarca aradık, cevap veren olmadı” dedi.

İtfaiye görevlileri ise Bahçelievler, Paşaalanı Toygar, Gümüşçeşme başta olmak üzere birçok mahallede ev ve işyerlerini su bastığını belirtip, “Telefonlara yetişemedik. Sayı vermek mümkün değil. Tüm ekiplerimiz, hatta müdürümüz dahil, şu an baskın yerlerinden su çekiyor. Elimizden geldiğince çalışıyoruz” dedi.

Meteoroloji Balıkesir Bölge Müdürlüğü yetkilileri, saat 18.30 ile 19.10 arasında metrekareye 3.6 kilogram yağış düştüğünün kaydedildiğini, yağışın bu gece de aralıklı olarak süreceğini belirterek yağışın yarın sabahtan itibaren etkisini kaybedeceğini bildirdi.
 
Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2010, 00:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35