banner15

Balyoz planına karşı imza toplanıyor

Evrensel Hukukçular Platformu üyeleri, ''Balyoz Planı'' ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunmak üzere imza toplamaya başladı

Balyoz planına karşı imza toplanıyor

 

Evrensel Hukukçular Platformu üyeleri, Ankara Adliyesi önünde ''Balyoz Planı'' ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunmak üzere imza toplamaya başladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından aldıkları iznin ardından stant açan platform üyeleri, iki gün boyunca imza toplamaya devam edecek.

Suç duyurusu dilekçelerini, başsavcılığa 3 Şubat Çarşamba günü verecek olan platform üyeleri, aynı gün TBMM Dikmen Kapısı önünde de basın açıklaması yapacak.

Kampanyaya imza verenler, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere hazırlanan suç duyurusu dilekçelerinde ''şikayetçi'' olarak yer alacak.

Hazırlanan suç duyurusu dilekçesinde, şüpheliler, ''Balyoz Harekat Planını hazırlayanlar'', ''Planı hazırlama talimatı verenler'', ''Planı uygulamaya geçirenler'' ve ''Planın hazırlanmasına-uygulanmasına göz yumanlar'' olarak yer alıyor.

Plan ile ''Hükümete karşı silahlı eylem'', ''Hükümete karşı suç'', ''Anayasayı ihlal'', ''Yasama organına karşı suç'', ''Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak'', ''Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi'', ''Halkı kin ve düşmanlığa tahrik'', ''Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması'', ''Kişisel verilerin kaydedilmesi'' gibi bir dizi suç işlendiği öne sürülüyor.

Suç duyurusu dilekçesinde, ''Haklarında şikayette bulunduğumuz şüphelilerin amacı, toplum hayatına şiddeti egemen kılarak, hukuku ortadan kaldırmaktır'' ifadesine yer verilerek, sorumluların ''sıfat ve konumlarına bakılmaksızın tespit edilmesi ve yargılanması'' isteniyor.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 15:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48