banner39

banner35

Balyoz zanlılarının ses kayıt örneği alındı

Balyoz soruşturması kapsamında tutuklu bulunan zanlıların ses kayıt örneği alındı.

Arşiv 07.04.2010, 15:23 07.04.2010, 15:36
Balyoz zanlılarının ses kayıt örneği alındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Balyoz'dan gözaltına alınan ve sorgulamaları yapılan kimi emekli ve muvazzaf şüphelilere, ses kayıtları için ''Selimiye Kışlası, 1. Ordu Komutanlığı tarihçesi'' gibi metinlerin okutulduğu öğrenildi. Ses kayıtları ne yapılacak?

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, soruşturma kapsamında bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edilen emekli Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanı Tuğgeneral Tuncay Çakan ile dün İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanan emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa'ya ses kaydının alınması için okutulan metinde ''Selimiye Kışlası, 1. Ordu Komutanlığı tarihçesi''nin yer aldığı belirtildi.

Emekli Tuğgeneral Çakan'ın avukatı Armağan Güner ile emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa'nın avukatı Barış Tepecik, müvekkillerine ''Selimiye Kışlası, 1. Ordu Komutanlığı Tarihçesi''nin yazılı olduğu dört sayfalık bir metnin okutulduğunu söyledi.

Bazı şüphelilerin, emniyet ve savcılık soruşturması aşamasında ses kayıtları alınırken bu kişilere kültür-sanat dergileri ve Osmanlı sanatına ilişkin kitaplardan bölümler okutulduğu kaydedildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarının, adliyede alınan ses kayıt örneklerinden bir kısmını, seminere ait ses kayıtlarıyla karşılaştırılması için İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gönderdiği ve emniyetten rapor gelmesinin beklendiği belirtildi.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?