banner15

'Bana vatan haini olarak tanıttılar'

Hrant Dink'in katil zanlısı ifadesinde, Dink'i 'Vatana ihanet eden, Türklere küfreden bir kişi' olarak bana tanıttılar dedi.

'Bana vatan haini olarak tanıttılar'

Samsun'da yakalandıktan sonra İstanbul'a getirilen Ogün Samast, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde örgütlü suçlarla yetkili cumhuriyet savcıları nezaretinde 4 sayfalık ifade verdi.

Bu ifadesinde Hrant Dink'i öldürdüğünü kabul eden Samast, Dink'e ateş ettikten sonra hemen olay yerinden uzaklaştığını, Dink'in yere düştüğünü dahi göremediğini söyledi.

Trabzon'daki evinden “Dayımlara gidiyorum” diyerek ayrıldığını ifade eden Samast, olaydan birkaç gün önce silahla bir kez atış talimi yaptığını bildirdi.

Yusuf Hayal'in, Dink'i “Vatana ihanet eden, Türklere küfreden bir kişi” olarak tanıttığını ve bir miktar para verdiğini belirten Samast, 2-3 aydır Hrant Dink'in fotoğrafını yanında taşıdığını, ancak kaybedince olaydan birkaç gün önce Hayal'in internetten Dink'in fotoğrafını yeniden çıkartıp kendisine verdiğini anlattı.

Ogün Samast ayrıca, yakalanmasaydı, olaydan sonra anne ve babasının elini öptükten sonra jandarmaya teslim olacağını söyledi.

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48