banner39

Bangkok'ta patlama: 3 ölü 70 yaralı

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta meydana gelen olaylarda 3 kişi öldü, 70 kişi de yaralandı.

Arşiv 22.04.2010, 20:52 23.04.2010, 08:08
Bangkok'ta patlama: 3 ölü 70 yaralı


Hükümet karşıtı gösterilerin sürdüğü Tayland'ın başkenti Bangkok'ta protestocuların toplandığı bir sokağın yakınlarında meydana gelen patlamaların nedeninin el bombaları olduğu bildirildi.

Hükümet karşıtı gösterilerin sürdüğü Tayland'ın başkenti Bangkok'ta protestocuların toplandığı bir sokağın yakınlarında meydana gelen patlamalarda ölü sayısının 3 bildirildi. Başbakan Yardımcısı Suthep Thaugsuba, televizyondaki açıklamasında, el bombalı saldırılarda yaralı sayısının da 70 olduğu kaydetti. Patlamaların ardından Tayland Başbakanı Abhisit Vejjajiva acil güvenlik toplantısı çağrısında bulunmuştu.

 

El bombalarının, hükümet karşıtı gösterici grubu ''Kırmızı Gömlekiler''in tarafından geldiği bildirildi. Başbakanın çağrısı üzerine acilen olarak yapılan güvenlik toplantısının ardından televizyona açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Suthep Thaugsuban, ''M79'lar yaklaşık 400 metre menzile sahipti ve bunların Kırmızı Gömlekliler'in gösteri yaptığı yerden atıldığı açıktır'' ifadesini kullandı.

 

''Kırmızı Gömlekliler'' Mart ortasından beri Abhisit Vejjajiva hükümetin istifasını istiyor ve başkentin önemli bir mahallesinin kontrolünü ellerinde bulunduruyor.Ordu ve kurtarma birimlerinden kaynaklar, patlamalarda bir kişinin öldüğünü belirtirken, yaralıların sayısının 50 olduğunu açıkladı.

 

Patlamaların ardından Tayland Başbakanı Abhisit Vejjajiva acil güvenlik toplantısı çağrısında bulunmuştu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?