banner39

Bangladeş'te Facebook yasaklandı

Bangladeş, komşusu Pakistan gibi Facebook'u yasakladı.

Arşiv 30.05.2010, 11:24 30.05.2010, 17:20
Bangladeş'te Facebook yasaklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bangladeş de İslam dünyasını rahatsız eden karikatürler yüzünden internetteki sosyal paylaşım ağı Facebook'a erişimi yasakladı.

Bangladeş Telekomünikasyon Düzenleme Komisyonundan (BTRC) yapılan açıklamada, "halkın Müslüman çoğunluğunun dini duygularını incittiği" gerekçesiyle siteye erişimin dün gece yasaklandığı belirtildi.

Pakistan geçen hafta benzer bir karar almış, Facebook'un yanı sıra görüntü paylaşım sitesi Youtube'a erişimi de yasaklamıştı. Hafta ortasında her iki siteye erişime izin veren Pakistan, rahatsız edici karikatürlerin bulunduğunu sayfalara yasağı devam ettirmeye karar vermişti.

 

banner53
Yorumlar (1)
erdoğdu kervancı 11 yıl önce
kendi düşünceni herkesin düşüncesinden önemli görürsen ardında buna bağlı insanların sosyal iletişim haklarını yok edersen sonrada islam dini barış hoş görü kardeşlik dini dersen kimse inanmaz
eğer bir yazıdan yada bir karakatürden korkacak gibi bir zayıflığın varsa yada ona karşı yeni antarnatifler üretmekten aciz ve yalnızca yasaklama yolunu seçersen sen taş devrinde tutuklu kaldın demektir geçmiş olsun
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?