banner39

Baradey: Şalit'i bilen dünya Irak'tan habersiz

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Baradey, İsrail'in müthiş propoganda gücünü, işte bu ifadeyle, anlattı

Arşiv 20.05.2008, 15:59 21.05.2008, 07:36
Baradey: Şalit'i bilen dünya Irak'tan habersiz

Şam el Şeyh'te düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu'nun dünkü 'İstikrar için yeni stratejiler' başlıklı oturumuna Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Muhammed Baradey'in açıklaması damgasını vurdu.

Hamas tarafından kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit meselesine değinen Baradey, "Dünya İsrailli asker Şalit'in adını bildiği kadar Irak'ta, Afganistan'da öldürülen ya da açlıktan ölenlerin adını bilmiyor" dedi. Baradey'in sözleri salondan büyük alkış aldı.

Mısır Dışişleri Bakanı Geyt ise İsrail devleti ve halkının istemesi durumunda bölgede sorunun bir günde çözüleceğini belirtti. Geyt, İran'ın nükleer programını soranların İsrail'in nükleer silahlarını sorgulamamasının ise çifte standart olduğunun altını çizdi.

Oturumda, Dışişleri Bakanı Babacan, Ürdün Başbakanı Nadir el Dehebi, ABD Kongre üyesi Brain Baird ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexander Saltanov da söz aldı.

ŞALİT KİMDİR?

Gilat Şalit İsrailli bir asker. İsrail, Şalit'in Hamas'ın elinde olduğunu iddia ediyor. İsrail, sürekli Şalit bahanesiyle Gazze'ye havadan ve karadan saldırılar düzenliyor.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?