banner15

Barak tehdit etti, Lieberman 'korkuttu

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Suriye'nin savaş başlatması halinde, kaybedenin kendileri olacağını iddia etti.

Barak tehdit etti, Lieberman 'korkuttu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Suriye'nin İsrail ile savaş başlatması halinde, Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın ''hem savaşı, hem de iktidarını kaybedeceğini'' öne sürdü.

Lieberman, devlet radyosundan yayımlanan konuşmasında, ''Esad'a mesajımız açık olmalı: Savaşı kaybetmekle kalmazsın, iktidarını ve aileni de kaybedersin'' ifadelerini kullandı.

Aşırı milliyetçi ''İsrail Evimiz'' partisinin lideri olan Lieberman, Esad'ın "ne insan yaşamıyla, ne de insani değerlerle ilgilendiği" suçlamasında bulundu. Lieberman, "Onun ilgilendiği sadece iktidardır. Umarım bu mesaj Şam'da iyi duyulur'' dedi.

Bununla birlikte askeri bir hezimetle iktidar kaybı arasında bugüne kadar bir bağlantı kurulmadığını belirten Lieberman, 1967'de dönemin Mısır Devlet Başkanı Cemal Nasır'ın savaşı kaybettiğini, ama iktidarda kaldığını, 1973'te de dönemin Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'ın aynı şekilde savaşı kaybettiği halde iktidarını sürdürdüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal er
kemal er - 11 yıl Önce

İsrailin en büyük korkusu Suriye ,Hizbullah ve hamas
Herkes İrana saldırı beklerken İsrail Suriyeye ve Lübnana saldıracak ,Ortadoğuda olağanüstü bir hareketlilik var.AB nin geçimsiz kızkardeşleri(Fr,İng,Alm,İtl.) arasında muthiş trafik var.Türkiye Suriye lübnan yakınlaşması oldukça tdirgin etmişe benziyor zevatı,Bu dönemde Suriyeye dikkat.

banner39

banner50

banner47

banner48