Bardakoğlu, Diyarbakırlı akil adamlarla görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, Güneydoğu'daki kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Bardakoğlu, Diyarbakırlı akil adamlarla görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

 

Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Güneydoğu'daki kanaat önderleriyle bir araya geldi. Bardakoğlu, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'dan gelen yaklaşık 60 kanaat önderiyle kahvaltıda buluştu. 

Güneydoğu'daki 6 il ve ilçe müftüsüyle istişare toplantısı yapmak için Diyarbakır'a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, bölgedeki kanaat önderi, emekli müftü ve vaizlerle toplantı yaptı.

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesi Balıkçılarbaşı'ndaki bir otelde yapılan toplantıya Bardakoğlu'nun yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş ile Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Abdurrahman Candan ve Diyarbakır Müftüsü Ali Melek katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu'nun kanaat önderleriyle yaptığı kahvaltıdan basının bir süre görüntü almasına izin verildi. Toplantı Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Kanaat önderleriyle bölgenin sorularını müzakere eden Bardakoğlu, toplantının devamını basına kapalı gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 14:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35