banner39

Barış Annesi Sheehan İstanbul'da

Irak savaşında oğlunu kaybettikten sonra hayatını barışa adayan Amerikalı anne Cindy Sheehan İstanbul'a geldi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Barış Annesi Sheehan İstanbul'da

ABD Başkanı George W. Bush'a karşı yaptığı savaş karşıtı eylemlerle tanınan ABD'li anne Cindy Sheehan İstanbul'a geldi.

Sheehan, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Türkiye'ye ilk gelişi olduğunu belirterek, ''Ülkenizi ve insanlarınızı tanımak için heyecanla bekliyorum'' dedi.
 
Oğlunun öldüğü bölgeye bu kadar yakın olmasının kendisi için çok zor olduğunu ifade eden Sheehan, özellikle bölge barışı için birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.
 
Irak halkının da çok büyük acılar çektiğini ve ülkelerinin yıkıma uğradığını dile getiren Sheehan, ''Dünyadaki bütün insanlar barış için bir araya gelmeli ve liderlerimizi barışçı davranmaya zorlamalıyız. Ancak hepimiz dünyada barış için bir araya geldiğimiz zaman liderlerimizin şiddet kullanmadan davranmaları mümkün olacaktır. Burada olduğum için çok mutluyum'' diye konuştu.

George W. Bush'un başkan olduğu sürece ABD askerlerinin Irak'tan çekilme olasılığının çok düşük olduğunu ileri süren Sheehan, ''Başkan Bush'a karşı yeni eylemler yapacak mısınız?'' sorusu üzerine, Bush'un Teksas'taki çiftliğinin hemen yanında bir toprak aldığını ve her tatilde oraya gittiğini belirterek, Paskalya tatilinde yine orada kamp kuracaklarını bildirdi. Sheehan ayrıca, Bush'un aleyhine dava açılarak başkanlıktan düşürülmesi süreci konusunda çalıştığını da kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?