Barış yemeği CHP'liler olmadan yendi

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in düzenlediği barış yemeğinde sadece CHP'liler yoktu.

Barış yemeği CHP'liler olmadan yendi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meclis'teki yumruklu kavganın ardından, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in bugün düzenlediği barış yemeğine CHP'liler katılmadı. 

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu da yemeğe katılmadı. TBMM Sabit Osman Avcı Eğitim Tesisi'nde verilen yemek 12.00'de başladı. Yemekten önce TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Başkanvekilleri ve Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanvekilleri onuruna verdiği yemeğe CHP'nin katılmamasıyla ilgili olarak, "Sayın Kemal Anadol biraz önce beni aradı, katılmayacaklarını ifade ettiler. Kendi takdirleridir. Ama birlikte olsaydık, aynı sofrayı paylaşsaydık çok memnun ve mutlu olurduk. Herhalde gerekçelerini kendileri açıklayacaklardır " dedi.

"Bir protesto olduğu söyleniyor" sözleri üzerine Şahin'in yanıtı, "Hayır. Sayın Anadol böyle bir cümle kullanmadı. Benimle ilgili olmadığını ifade etti" şeklinde oldu.

TBMM Başkanı Şahin, bir başka gazetecinin "TEKEL işçileri sizden randevu istediler" sorusu üzerine de " Henüz bana bu talep ulaşmadı. Ama böyle bir randevu talebi geldiğinde değerlendirip bakarım. Müsait bir gün ve saatte kendileriyle görüşmeyi arzu ederim" karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 17:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35