banner39

Baronların veliahtları da yakalandı

Hüseyin Baybaşin, Urfi Çetinkaya gibi uyuşturucu baronlarının veliahtları yakayı ele verdi.

Arşiv 07.10.2009, 05:07 07.10.2009, 10:52
Baronların veliahtları da yakalandı

Hüseyin Baybaşin, Urfi Çetinkaya gibi uyuşturucu baronlarının veliahtları ortak iş yapmak isteyince yakayı ele verdi.
 
Şüpheliler arasında eski bakanlardan Yalım Erez'in akrabaları ve eski milletvekili Mustafa Bayram'ın damadı da var...

İstanbul'da uyuşturucu baronlarının velihatları yapılan operasyonla yakalandı. Olayla ilgili 1'i kadın 15 kişi gözaltına alındı. Olay 8 ay önce Narkotik'e yapılan "Bazı kişilerin Avrupa ülkelerine eroin sevkiyatı yapacağı" yolunda bir ihbarla ortaya çıktı.

Çiftlik evine baskın

Ekipler yaptıkları teknik takipte zanlıları tek tek tespit etti. Önceki gün de uyuşturucunun saklandığı Kurtköy'deki çiftlik evine baskın yapıldı. zulalarda saklanmış 58 kilo 300 gram eroin ve binlerce dolar ve euro bulundu.
 
Çiftlikteki 15 kişi ise gözaltına alındı. Yapılan araştırmada zanlılardan Kazım E.'nin Urfi Çetinkaya'nın, Mustafa M'nin Hüseyin Baybaşin'in, Özer G'nin ise Tuncer Ovacıklı'nın adamı olduğu belirtildi.

Milletvekili yeğeni


Eski Sanayi Bakanı Yalım Erez'in amcaoğlu Hüseyin E. ve eski milletvekili Mustafa Bayram'ın damadı Gökhan E'nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu öğrenildi. Emniyet uyuşturucu baronlarının adamlarının bir araya gelmesini ve ortak iş yapmasını "Baronlar çökertilince veliahtlar işbirliği yaptı" diye yorumladı.

Uyuşturucuyu Avrupa'ya göndereceklerdi


Yapılan sorgulamada çete kapsamına giren zanlıların İran'dan Türkiye'ye soktukları eroini Hollanda, İngiltere, Almanya ve İspanya gibi Avrupa ülkelerine sevk ettiği belirlendi.
 
İş bölümü yapan üyelerden Çetinkaya'nın adamlarının İspanya, Baybaşin'in adamlarının Hollanda'ya sevk işlemleriyle ilgilendiği bildirildi. Çetinkaya'nın adamı Mustafa Mazlumov'un Azerbaycan'da uyuşturucu madde imalathanesi olduğu öğrenildi.
 
Kaynak: Bugün
 
 

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?