Barzani, İstanbul'un tarihi yerlerini gizdi

Tarihi yerleri gezen Barzani, "Türkiye'de olduğum için mutluyum. Sultanahmet Camii çok güzel" dedi.

Barzani, İstanbul'un tarihi yerlerini gizdi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı'nı gezdi. Barzani, Topkapı Sarayı'nı ziyareti sırasında Müze Müdürü Prof. Dr. İlber Ortaylı'dan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Tarabya Köşkü'nde bir araya geldikten sonra kaldığı otele geri dönen Mesud Barzani, ardından Sultanahmet bölgesindeki tarihi yerleri dolaştı. Mesud Barzani, ilk olarak Sultanahmet Camii'ne geldi. Barzani'nin ziyareti sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Cami ziyareti sırasında bir anda basın mensuplarını karşısında gören Barzani şaşkınlık yaşadı. Basın mensuplarından kaçmaya çalışan Barzani, daha sonra yönünü değiştirip yanlarına geldi. Gül ile yaptığı görüşme sırasında taktığı kravatını çıkardığı gözlenen Mesud Barzani, "Türkiye'de olduğum için mutluyum. Sultanahmet Camii çok güzel" dedi.

Cami avlusunda basın mensuplarına poz veren Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani daha sonra Topkapı Sarayı'na geldi. Barzani'ye bu ziyareti sırasında Topkapı Müzesi Müdürü ve Prof. Dr. İlber Ortaylı eşlik etti. Müzedeki kutsal emanetler bölümü hakkında Ortaylı'dan bilgi alan Barzani'yi basın mensupları kısa bir süre görüntüleyebildi. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 20:34
banner53
YORUM EKLE

banner39