Barzani'nin otomobilleri üzüm bağına uçtu

Mesut Barzani'ye ait otomobilleri taşıyan TIR, Kilis'te kaza yaparak üzüm bağına uçtu.

Barzani'nin otomobilleri üzüm bağına uçtu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) ve Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye ait otomobilleri taşıyan TIR'ın Kilis'te şarampole uçması sonucu otomobillerin bir bölümü hasar gördü.

Edinilen bilgilere göre Adnan Alrifai yönetimindeki Suriye plakalı TIR, Kilis-Gaziantep kara yolunda 18.00 sıralarında TIR'ın, direksiyonun kilitlenmesi sonucu yoldan çıkarak şarampole uçması sonucu TIR'ın üzerinde bulunan otomobiller üzüm bağlarının içerisine düştü. TIR'ın şarampole uçtuğunu gören vatandaşlar, olay yerine koştular.

TIR'ın üzerindeki otomobillerin büyük bölümü büyük hasar görürken, otomobiller olay yerine çağrılan vinç tarafından üzüm bağlarından çıkarıldı. Meraklı vatandaşların vincin çalışması sırasında üzüm bağlarının içerisinde dolaşmaları dikkat çekti. Kazada ölen ya da yaralananın olmadığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

ABD ile İngiltere'nin Irak'ı işgalinden sonra IKDP ve Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani tarafından Dubai'den ithal edilen otomobil ve kamyonetlerin TIR'larla Suriye'ye getirildiği, buradan da Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Irak'ın kuzeyine taşınacağı öğrenildi
 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 04:32
banner53
YORUM EKLE

banner39