Başbakan, CHP ve MHP'ye çok sert çıktı

Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP'ye çok sert çıkarak "bunlar aynı yumurta ikizidir" dedi.

Başbakan, CHP ve MHP'ye çok sert çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ak Parti Kadın Kolları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerine çok sert çıktı. 

Erdoğan konuşmasında, son günlerde muhalefet ve hükümet arasında artan gerilime değinerek "MHP'nin tarihine kara leke olarak geçmiştir" dedi. 

Erdoğan yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Analar bugüne kadar hiç bir zaman kirli siyasete alet edilmemiştir. Salı akşamı TBMM'de yaşanan densizlik MHP'nin tarihine kara leke olarak geçmiştir.

Bu ülkenin kadınlarına analarına dil uzatacak kadar ileri götürülmüştür. Peygambere dil uzatmak, onu siyasi polemik malzemesi yapmak kimin haddinedir. Eşleri ve kadınları tartışma içine çekmek ve saygısızca saldırmak kimin haddinedir. Partimin içinden birisinin böyle bir yanlış yaklaşımda bulunması kimi bağlamaktadır.

Hanımefendi odasının basıldığını iddia ediyor. Sayın Arınç'ın oraya gidip Meclis'i CHP militanı gibi yönetiyorsunuz. Yanlış yapıyorsunuz demesinin nesi yanlış. neymiş efendim yürütmenin yasamaya baskısıymış. Asıl senin ifadelerin yasamanın yürütmetmeye baskısıdır. Sayın Baykal bundan rahatsız olmuş. Bir de orayı bize soyunup giyinme yeri olarak gösteriyorlar. O odayı bilmesek bize yutturacaklar.

Bahçeli'nin olaylar sırasında kendi milletvekiline karşı sessiz kalması vahimdir.

Eğer bu ülkede ihanetle suçlanacak bir adam varsa dönsün aynaya baksın. MHP halkın kutsal değerlerine saldıracak kadar halktan uzaklaşıyor. Sayın Durmuş'un ifadesinin CHP'li Önder Sav'ın hazreti peygamberle söylediklerinden farkı yok.

Geçmişte sokkalarda sergiledikleri kavgacı tavırları bugün Meclis çatısı altında sergiliyorlar. Bahçeli ile Baykal'ı ruh ikizi olduklarını ifade etmiştim. Ama artık Bahçeli Baykal'ın tek yumurta ikizi... Türkiye dün MHP'den bir özür beklerken, tehdit dolu bir açıklama geldi. Tutmuş bize medyaya tehditler savuruyor. Bizim böyle tehditlere karnımız tok. Bizim sadece Allah'a bir can borcumuz var. Oradaki kavganın tek sorumlusu sensin. Millete hesap verecek olan da sensin. CHP'nin ve MHP'nin bu ülkenin dertlerine söyleyeceği tek bir cümleleri yok. Tartihte ilk kez bir Türk AKPM Başkanı oluyor. Biri boş oy kullanıyor. Biri hayır oyu veriyor. Bu hayır oyunu veren de Birden Keleş...

"DANIŞTAY KATİLİNİN YANINA OTUR"

Erdoğan, Deniz Baykal'ın 'bazı davalarda savcı olmaktansa sanık olmayı tercih ederim' sözlerine de sert ifadelerle cevap verdi:

"Ak Parti'yi kendi ruh halleri içine çekmeye çalışıyorlar. O tuzağa düşmeyeceğiz. Biz milletin huzuruna gideceğiz ve her seferinde onların yüzlerindeki maskelerinin altındaki durumunu milletimize anlatacağız.

Salı günü Baykal aynen şu ifadeleri kullanıyor. Bazı davalar vardır ki, o davalarda savcı olmaktansa o davanın avukatı olmaktan da öte sanığı olmayı daha yerinde görürsünüz. Zaten senin vekillerin çetelerin avukatlığını yapıyor. Sen de git Silivri'ye katıl zanlısının yanına otur. Danıştay Yüksek Yargıcını katleden kişinin yanında fotoğraf ver. Sevsinler seni Baykal. Artık bir yanağına vurunca öbür yanağını çeviren zihniyet yok karşında...

Danıştay saldırısı sonrası yaptığınız açıklamaları unutmadık. Şimdi gidip o sanığın yanında oturmayı seçiyorsun. İşte biz bunları halka anlatacağız. Demokrasiye yakışmayan EMASYA protokolü gibi bir çalışmayı kaldırdık. Gündeminde demokrasi olmayanlar bizi anlayamaz."
 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 07:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 9 yıl Önce

sayin basbakanim, sizin diyemeyeceginizi ben söylemk isterdim,cünkü bunlarin ne olduklarini yakinen gören tercübesini yapan bir kisi olarak, öyle sözler kulanmak isterdim ama, malesef uzaklardayim. KÖLN MHP genclikkolundan tanidigim bir vatandasin "ben bunlari adam sanmistim" kelimesi üzerine kendi dernegine bombali salidiri düzenlediler. bu seferde sol-dev,e yüklemeye basladilar, yani demek istedigim, cikarlari olmayanlari havaya ucurmaya aliskinlar, o zavali vatandas eger yasiyorsa, simdi sag eli sadece iki parmakli. Allah yardimcisi olsun. yani sayin basbakanim, senden fazla böyle ikiyüzlülük yapanlara karsi, senden fazla ben doluyum. ama cenabi hak bunlara nasil muamele yapacagini iyi bilir. Herseyden önce dinimize vatanimiza, askerimize insallah zeval gelmez! Allah yar ve yardimciniz olsun! INSALLAH

banner39

banner36

banner37

banner35