banner15

Başbakan Erdoğan Amerika'da

Başbakan Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere ABD'nin New York kentine geldi.

Başbakan Erdoğan Amerika'da

Başbakan Erdoğan'ı taşıyan Ana uçağı Türkiye saati ile 11.30'da New York John F. Kenndedy Havaalına'na indi. Erdoğan'ı havaalanında Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy ve Türkiye'nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Baki İlkin karşıladı. Başbakan Erdoğan, eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte havaalanından New York'ta kalacakları UN Millenium Oteli'ne geçtiler.

Başbakan Erdoğan bugün Sheraton New York Oteli'nde Türk Toplumu temsilcileri ve Türk vatandaşları ile bir araya gelecek. Erdoğan ayrıca akşam saatlerinde Ahmet Ertegün tarafından onuruna verilecek iftar yemeğine katılacak.

Başbakan Erdoğan akşam saatlerinde Washington'a hareket edecek. Erdoğan yarın Washington'da Fox TV, Washington Post ve Wall Street Journal gazetelerine mülakat verecek. Başbakan Erdoğan yarın ayrıca Georgetown Üniversitesi'nde 'Global Barış ve Adalet İçin Türkiye'nin Mesajı' adlı bir konuşma yapacak.

Başbakan Erdoğan Pazartesi günü ise ABD Başkanı George W. Bush ile Beyaz Saray'da bir araya gelecek. Erdoğan daha sonra Willard Hotel'de basın toplantısı düzenledikten sonra Washington'dan ayrılacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48