banner39

Başbakan Erdoğan, Büyükşehirler için geliyor

Başbakan Erdoğan, "25. Yılında Türkiye'de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi" sempozyumuna katılacak.

Arşiv 08.06.2010, 20:06 08.06.2010, 20:06
Başbakan Erdoğan, Büyükşehirler için geliyor


Hayriye Öztuğrul /  Dünya Bülteni 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Belediyeler Birliği’nin de işbirlikçi olduğu “25. Yılında Türkiye’de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi: Sorunlar ve Çözümler” başlıklı sempozyuma katılacak.

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) işbirliğinde, TBB Hizmet Binası'nda düzenlenecek olan “25. Yılında Türkiye’de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi: Sorunlar ve Çözümler” sempozyumunda, 1984 yılında Türkiye’de uygulamaya konulan Büyükşehir Belediye uygulamasının tüm detayları masaya yatırılacak.

12-13 Haziran tarihlerinde yapılacak etkinliğe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer’in yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve TBB Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve MBB Başkanı Recep Altepe, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu birçok vali, belediye başkanı, müsteşar, genel müdür, daire başkanı ile çok sayıda üniversiteden, konunun uzmanı olan bilim insanları katılarak sunum yapacak.

Geniş katılımla gerçekleştirilecek programın tüm detayları için, http://kongre.marmara.gov.tr veya http://kongre.tbb.gov.tr adresine tıklayabilirsiniz.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?