Başbakan Erdoğan'a küfürlü hakaret

Zonguldak'taki maden patlamasının yaşandığı alana giden Erdoğan bir kişinin küfürlü hakaretine maruz kaldı.

Başbakan Erdoğan'a küfürlü hakaret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Zonguldak'taki göçüğün bulunduğu bölgeye giden Başbakan Erdoğan, olay mahaline vardığı esnada bir kişinin küfürlü hakaretine maruz kaldı. 

 Erdoğan yaptığı açıklamada, emniyet güçlerinden aldığı bilgiyi paylaşarak, kendisine küfür eden kişinin Zonguldak'ın dışından gelen bir provokatör olduğunu belirtti. 
Erdoğan, enkaz altında kalanların yakınlarına sabır diledi.

Başbakan Erdoğan, enkazın başında bekleyen kalabalığa yönelik yaptığı konuşmada şunları ifade etti: 

"Az önce aldığım bilgilere göre şu anda 400 kişilik bir ekiple 2 saate değişen 25 kişilik gruplar halinde çalışmalar devam ediyor. Bu tür olaylarda dedikodu çok olur. Burada gerek bakan arkadaşlarımın gerek genel müdürümün yani bu işi yönetenlerin bilgileri geçerli bilgi olmalıdır. Bilgi kirliliği ile olayları değerlendirmeye kalkarsak yanlış yönlendirme olur bu da üzüntümüzü arttırır. Üzüntümüz milletçe büyük. Ama bu yörenin insanları aslında bu tür olaylara alışık. Zonguldak bölgesinde bu tür olayları yılardır yaşadık. Ben de daha önce bu ocaklara indim. 2000 metrede çalışan kardeşlerimin nasıl çalıştığını gördüm. Bu mesleğin kaderinde maalesef bu var. Bu mesleğe giren kardeşlerim bunu bilerek giriyorlar. Kemalpaşa’da Dursunbeyli’de bu tür olayları yakın zamanda gördük.

Devlet olarak tüm gayretle çalışmamızı yürütüyoruz. Kim derse bu iş 1 günde bitecek buna inanmayın. İlk hedefimiz içerideki 30 kardeşimize ulaşabilmek. Ondan sonraki hedefimiz de bu kanın nedenin araştırıp onu bulmaktır.

KÜFÜR EDEN BURANIN İNSANI DEĞİL

Lütfen tahriklere gelmeyin. Bakın az önce biri kalktı hakaretler yaptı. Edepsizce küfürler etti. Araştırdık ki buradan biri değil. Bu tür olaylara halkımızın gelmeyeceğine inanıyorum. Hüznünüz büyük bunu kabulleniyorum. Ama buraya gelen bakanına milletvekiline de “Buraya acıları paylaşmaya geldiler” demek de bu asil milletin şanındadır diyorum. Bakan arkadaşlarım bu iş bitene kadar buradan ayrılmayacak."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 22:57
banner53
YORUM EKLE

banner39