Başbakan Erdoğan'dan 'Recep Bey' cevabı

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkındaki sözlerine "biz hakara makara yapmıyoruz, iş yapıyoruz" cevabı verdi.

Başbakan Erdoğan'dan 'Recep Bey' cevabı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Yolları'na ait ''Anadolu'' isimli uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

''Sayın Kılıçdaroğlu'nun söylemini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki bir soruya, ''Sen Başbakan'ın söylemlerine bak, sen bırak başkalarını Başbakan ne diyor ona bak. Başbakan'ın birilerine cevap yetiştirmeye gayreti yok. Savunmada değilim ben şu anda işime bakıyorum, Brezilya'ya gidiyorum, Arjantin'e gidiyorum, buralara ne kadar daha fazla mal satarız ben onun peşindeyim. Biz hakara makara yapmıyoruz iş yapıyoruz'' yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan, ''Sayın Kılıçdaroğlu'nun Recep Bey, sözünü kullanması sizi rahatsız etti mi?'' sorusuna da ''Bu soruyu geçiniz, bu tür spekülasyonların içerisine Tayyip Erdoğan'ı çekemezsiniz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Dinlemelerle ilgili yasal düzenleme yapılacak mı?'' sorusu üzerine ise Başbakanlık ve Adalet Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili çalışma yaptıklarını bildirdi.

''MİT Müsteşar Yardımcısı olan Hakan Fidan'ın müsteşarlığa atanmasıyla ilgili'' bir soru üzerine de Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Göreve atadığımız arkadaşımız şu anda Cumhurbaşkanımız da onamasını yaptıysa, yarından sonra Resmi Gazete yayımlanır. O da işbaşı yaptıktan sonra biliyorsunuz, MİT'in birinci derecede ağırlıklı görevi yurt dışı istihbarattır ve yurt dışı istihbarat için de yeni müsteşarımız atılması gereken adımları atmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürecektir. Nerede aksama var, nerede eksiklik var bu konuda bu süreç içerisinde de belli çalışmasını sanıyorum yapmıştır. Bunu tabi bizlerle de paylaşacaktır. Oturacağız dertleşeceğiz, çünkü benimde Cumhurbaşkanı’nın da Genelkurmay'ın da en önemli kaynaklarından ki, birinci derecede şahsımın. Dış istihbaratta orasıdır müracaat ettiğimiz yer, dolayısıyla bunu çok daha aktif çok daha netice alır hale getirmemiz lazım.''

Başbakan Erdoğan, ''MİT'in mali açıdan sıkıntıda olduğu ifade edilmişti'' değerlendirmesi üzerine de ''Mali noktada hiç bir sıkıntı yok'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan istihdam ile ilgili bir soru üzerine de bu konuda rakam veremeyeceğini ancak TOBB ve Türkiye İhracatçılar Meclisi gibi örgütlenmelerin özel sektör olarak bu konuda önemli adımlar atabileceklerini söyledi.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 10:40
banner53
YORUM EKLE

banner39