banner39

Başbakan: Gensoruyu yalama yaptılar

Başbakan Erdoğan, CHP'nin kurumlar arasında sorun çıkarmaya çalıştığını söyledi.

Arşiv 16.02.2010, 12:10 16.02.2010, 15:21
Başbakan: Gensoruyu yalama yaptılar

 

Okan Haksever- Ankara - Dünya Bülteni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yine CHP ve MHP'ye yüklendi. CHP Lideri Baykal'ı ve MHP Lideri Bahçeli'yi sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Bundan sonra mecbur kalmadıkça, ne sayın Baykal'ı, ne de sayın Bahçeli'nin ismini ağzıma almayacağım"dedi. Erdoğan, CHP’nin yeni gensoru girişimine, “Gensoru da artık yalama oldu” cevabını verdi. 

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında gündemdeki konuları değerlendirirken, muhalefet liderlerine yüklendi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yaklaşan CHP kongresi öncesinde “partinin başında kalmak” için gayret gösterdiğini söyleyen Erdoğan, Baykal’a, Blair ve Schröder’i örnek göstererek, “Onlar oy kaybedince siyaseti bıraktı” dedi. Erdoğan'ın mesajları özetle şöyle :

BAYKAL'A iNGİLİZ VE ALMAN LİDERLERİ ÖRNEK GÖSTERDİ

"Sayın Baykal, anketler senin hakkında ne söylüyor sen çık onu anlat. Sen iktidar olabilmek için değil partinin başında kalabilmek için gayret sarfediyorsun. Tony Blair oylarının düştüğünü görünce, Başbakan olarak kalmaya devam edebilecekken kendisi çekildi. Schröder, seçimi ikinci olarak bitirdi hemen çekiliverdi.

'Bu koltuk ne kadar tatlıymış.' Ben söylemiyorum bunu sosyal demokratlar söylüyor. ‘Çakıldın kaldın’ diyorlar. Ben bundan memnunum. Senin gibi anamuhalefet liderine can kurban, yeter ki orda kalıver.

Sayın Baykal, senin durumuna psikoloji biliminde “yansıtma” derler. Kişi kendisindeki olumsuz durumları başkalarına yansıtır. Yansıtmanın ileri derecesi düşünme sapmasıdır ki en ilerisi halüsilasyondur. Yani kendisini darı ambarında görmektir.

Baykal ve arkadaşları, yargının polisinin askerin içine fitne sokmaya, hükümetin güdümünde göstererek bu kurumlar içinde tefrika oluşturmaya çalışıyor. Askeri, yargıyı, Polis’i hükümet yanlısı, hükümet karşıtı gibi konumlandırmaya çalışmak kurumların güvenirliliğini sarsmak kurumların itibarını zedelemek açıkça fitne çıkarmak değil midir?

Baykal, işine gelen yargı kararları karşısında, ‘şeriatın kestiği parmak acımaz’ derken işine gelmediği yargı tasarrufları karşısında Hükümet’i yargıya müdahaleyle suçluyor, yandaş yargı oluşturmak gibi ağır ithamlarda bulunuyor. Yargı sizin istediğiniz gibi karar verirken yargıyı yüceltir farklı kararlarda yargıyı AK Partili olmakla suçlarsanız size kim inanır.

MHP LİDERİ SİYASETİN SEVİYE KAYBINA SEBEP

MHP Liderinin konuşmalarına yansıyan hırçınlık siyasetin seviye kaybetmesine neden oluyor. Siyasi tarihimizde tahkir kelimesi bu kadar küfür aşağılama ifadesi başkaca bir konuşma olduğunu sanmıyorum. Bahçeli, adeta bir küfür hakaret antolojisi oluşturuldu. Türkçe argo sözlüğü didik didik edilmiş her kelime bir cümle içinde kullanılmış

Bahçeli, diyor ya ‘bir metreden daha yakın olmayacaksınız.’ Ama bizim sıralarımıza gelebilirsin bizim kapılarımız açık, gelebilirsin. Fevkalade bir durum olmadıktan sonra bundan sonra ne sayın Baykal'ı ne sayın Bahçeli'nin ismini azıma almam.

GENSORUYU YALAMA YAPTILAR

Baykal şimdi tutmuş Habur sınır kapısındaki yargılamalar hakkındaki bir takım hezeyanlara tutuluyor, iftiralardan yola çıkarak gensoru önergesi vereceklerini ifade ediyor. Affınıza sığınıyorum Gensoru da artık bu ülkede yalama oldu. Netice alamayacaklarını bildikleri halde ikide bir gensoru.

SİZ İMRALI'YA BAKIN

Habur’a hakimlerin gitmesi, ilk kez vuku bulan bir uygulama da değildir. Halkımızı yanıltmayalım, aldatmayalım, dürüst olalım samimi olalım. Ama sayın Baykal'a yakışır, Ergenekon davasının Silivri’de görülmesi, Abdullah Öcalan davasının İmralı’da görülmesi bunun çok açık net örnekleridir. Demek ki bunun gerekçeleri var olabiliyor. Baykal'ın iddia ettiği sözler tamamen uydurmadır, tamamen yalandır.

DEMEK Kİ ATALAY İLE TÜRK'Ü DERİN DİNLEMİŞLER

Devamlı dinlendiklerini söylüyorlar. Ama Ahmet Türk’le Beşir Atalay görüşürken onları derin dinleme aletleriyle dinliyorlar ki ne konuştuklarını biliyorlar. Sayın Türk ve Atalay, ‘böyle bir konuşma olmadı’ diyorlar. İlgili Cumhuriyet Başsavcılığı gerekli açıklamaları çok sert yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?