banner39

Başbakan hastaneye kaldırıldı

Ani rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Başbakan Erdoğan'ın durumunun iyi olduğu belirtildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Başbakan hastaneye kaldırıldı

Erdoğan'ın aşırı yorgunluk ve oruca bağlı olarak kan şekerinin düştüğü açıklandı. Güven Hastanesi'nde kardiyoloji servisinde tedavi altına alınan Erdoğan'ın tansiyon ve kan şekerinin düştüğü belirtildi. Hastaneye gelindiğinde aracının kilitlenen kapısını açamayan Erdoğan'ı korumalar 'doktor' diye bağırarak, camı kırıp Erdoğan'ı çıkarttı ve acil servise götürdü. Kardioloji servisinde ilk tedavisi yapılan Erdoğan'ın tomografisinin çekildiği belirtiliyor.

Başbakanlık sözcüsü Akif Beki, Erdoğan'ın kan şekerinin düşmesiyle ilgili bir rahatsızlık yaşadığını, tüm tetkiklerinin yapıldığını, sağlık durumunun iyi olduğunu, kaygılanacak bir durum olmadığını açıkladı. Akif Beki, Güven Hastanesi önünde gazeteciler yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın Meclis’teki grup toplantısına gelişi sırasında arabada rahatsızlık hissettiğini ve Güven Hastanesine geldiklerini bildirdi. Beki, şu açıklamayı yaptı:

"Doktorlarıyla konuştum. Sağlık durumu gayet iyi. Merak edilecek hiçbir şey yok. Sadece kan şekerinin düşmesinden kaynaklanan bir rahatsızlık. Merak edecek, kaygılanacak hiçbir şey yok. Bunu özellikle belirtmek isterim. Doktorları bütün sağlık kontrollerini yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. Sağlık durumunun, bütün göstergelerinin gayet iyi olduğunu söylüyorlar."

Beki, bir gazetecinin, "Makam aracının camının kırıldığını söylüyorlar" şeklindeki sözleri üzerine, "Hayır, orada başka bir şey var. O tümüyle bu olayın dışında, kilitlenmeyle ilgili. Makam aracının kapısı kilitlenmiş, arkadaşlar açmaya çalışmış" diye konuştu.

ARABANIN CAMLARI KIRILDI

"Korumalar ve şoför panikle dışarı fırlayınca anahtar içeride kaldı. Zırhlı araç otomatik olarak kilitlendi. Korumalar aracın camlarını kırarak Erdoğan'ı araçtan çıkarılabildi."
      
EMİNE ERDOĞAN HASTANEDE

Başbakan Erdoğan’ın hastaneye kaldırılmasının hemen ardından Güven Hastanesi ziyaretçi akınına uğradı. Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere, bakanlar, milletvekilleri ve vatandaşlar hastaneye geldiler. Bu arada, hastanenin bulunduğu Şimşek Sokak taşıt trafiğine kapatıldı ve park halindeki araçlar çekicilerle kaldırılmaya başlandı. Hastane önünde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.
      
ABDULLAH GÜL: DURUMU İYİ

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili telaş edilecek hiçbir şey olmadığnı söyledi. Gül, Güven hatanesinde gazetecilere şu açıklamayı yaptı: "Sizler de yakından takip ediyorsunuz Sayın Başbakanımızın yoğun porogramını... Hafta sonları, hafta içi... Bu kadar yoğun çalışma, gece ve gündüz... Diğer taraftan orucun getirdiği bazı yorgunluklar. Bunların neticesinde şeker oranındaki düşmeden dolayı küçük bir rahatsızlık söz konusu. Bütün göstergeleri, her şeyi kontrol altında. Herhangi bir negatif durum söz konusu değil. O bakımdan, ben, sizler vasatısıyla, bütün vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; kesinlikle tereddüt edilecek, hiçbir şey söz konusu değil.

Kesinlikle herhangi bir telaş edilecek, kaygılanacak durum söz konusu değildir. Zaten gece de biraz rahatsızlığı söz konusu olmuş. Fazla bir şey yememiş. O açıdan geçici bir rahatsızlık.
      
"ŞEKER DEĞERLERİNDE DÜŞME"

Güven Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Tevfik Ali Küçükbaş, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Yaptığımız değerlendirmelerden sonra, hayati fonksiyonları tamamen yerinedir. Normal sınırlarda. Aşırı yorgunluk ve oruca bağlı olarak şeker değerlerinde bir düşme meydana gelmiştir. Buna bağlı olarak vücuttaki bu değişiklikler hemen kontrole alınmış durumda. Kendilerini bir süre daha burada kontrolde tutmak istiyoruz.   

Şu anda hayati fonksiyonları yönünden herhangi bir endişe edici durum tespit etmemiş durumdayız. Kendilerine bira an önce iyileşmelerini temin ediyoruz." Başbakanı Erdoğan’ın bu akşam hastanede kalıp kalmayacağı yönündeki bir soru üzerine, Dr. Küçükbaş, "Onun kararını, izleyen doktorlarımızla da görüşerek vermek daha doğru" dedi.
      
EMİNE ERDOĞAN HASTANEDE

Başbakan Erdoğan’ın hastaneye kaldırılmasının hemen ardından Güven Hastanesi ziyaretçi akınına uğradı. Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere, bakanlar, milletvekilleri ve vatandaşlar hastaneye geldiler.

Bu arada, hastanenin bulunduğu Şimşek Sokak taşıt trafiğine kapatıldı ve park halindeki araçlar çekicilerle kaldırılmaya başlandı. Hastane önünde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.
      
ŞAHİN: SORUN KALPLE İLGİLİ DEĞİL

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın rahatsızlığıyla ilgili olarak, "Kalple ilgili sorun olduğunu sanmıyorum" dedi. Şahin, Erdoğan’ın rahatsızlığı nedeniyle AK Parti TBMM grup toplantısının iptal edilmesinin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şahin, Erdoğan’ın Meclise gelirken rahatsızlandığını belirterek, kan şekerinde düşme ve sonrasında tansiyon sorunu yaşaması üzerine Güven Hastanesine götürüldüğünü söyledi. 

Hastaneye telefon ederek Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığını ifade eden Şahin, "Sanıyorum yarım saat içinde dengeler oturur" dedi. Şahin, "Başbakan Erdoğan kardiyoloji servisine mi yatırıldı?" sorusu üzerine, "Kalple ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Zaman zaman hepimizin yaşadığı türden bir sıkıntı olduğunu sanıyorum" dedi. Bir gazetecinin, "Başbakan bayılmış mı?" demesi üzerine de Şahin, "Bilmiyorum, ben kendisini görmedim. Ama şimdi hastaneye gidip ayrıntılı bilgi alacağım. Kendisine geçmiş olsun diyorum" karşılığını verdi.

Erdoğan'ı hastaneye getirildiği an

Başbakan Erdoğan’ın Güven Hastanesi’ne getirildiği sırada hastanede bulunan CHP eski milletvekili ve eski Turizm Bakanlarından İrfan Gürpınar, hastanede yaşananları şöyle anlattı:

“Torunum doğduğu için hastanedeydim. Hastane sahibi Ahmet Küçükel’in odasında kahve içiyorduk. Önce bir gürültü oldu. Başbakanın makam arabası geldiğini gördük. Bir telaş yaşandı. Önce kapıyı açamadılar. Önce balyozla sonra demir cisimlerle camı kırmaya çalıştılar. Cam sağlammış ki zor kırıldı. Korumalar camı kırdıktan sonra kapıyı içerden açtılar. Acil servise sedye ile taşındı. Aradaki mesafe 20 metre kadardı. Baygın olup olmadığını göremedim. Ama geldiğinde büyük bir panik vardı. Korumalar ne yapacağını bilemiyordu.”

İŞTE ARACIN CAMLARININ KIRILMA ANI


 

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?