banner15

Başbakan: Yapmak istediğiniz ne?

Başbakan Erdoğan, hükümetin önerisini kabul etmeyen işçilere "yapmak istediğiniz ne?" diye sordu.

Başbakan: Yapmak istediğiniz ne?

Dünya Bülteni  / Haber Merkezi 

Başbakan Erdoğan partisini bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada TEKEL işçileriyle yapılan müzakerelere ve sonuçlarına değindi. 

Sendikalara ve TEKEL işçilerini temsil eden heyete sert tepki gösteren Erdoğan şunları söyledi: "Devlet yönetimi ciddiyet ister hel hele ekonomi yönetimi daha fazla ciddiyet ister. Ankara'da Tekel işçilkerinin bir kısmı eylem yapıyorlar. Dikkat edin bir kısmı. 1992 -2003 yılları arasında kıddem tazminatları ile işten çıkarıldı. 2003'te müzakerelerimizin ardından işçi sendikalrı ile onların talebi doğrultusunda 4C sürecini başlattık. Şimdi aynı süreci sendiklar inkar ediyorlar. Aynı kişiler diyor bunu. Bu nasıl dürüstlük. Biz dedik ki özelleştirmelerden dolayı kimse işinden olmasın. Hatta bizden önce işini kaybeden 14 bi,n işçöiyi aldık. Şu anda Tekel'de istihdam edilen işç, 10 bin 850 kişdir. Bunlara biz her ay 40 trilyon ödüyoruz. Sendikalarla 2 yıl önce görüştük. Bize bir 6 ay müsade edin dediler. Gerek Türk iş başkanı ve diğer sendikacılar oturduk konuştuk. Dedik ki artık bunları kapatıyoruz. Dedik ki bu olay özellştirme olayı değildir. Bu tütün depolarınuın tamamen tasfiyesidir. Biz 2 yıldır bu işçi kardeşlerimize tütün işleme devam etsin dedik. Biz 500-600 kişi ile devvam edeceğiz ama diğerleri için bitti."

kapatılan iş yeridne ihbar kıdem tazminatı verir işi bitirirsiniz. Biz yien bu işçi kardeşlerğimizi 4C kapsamına alalım. ÜCretler üzerinde çalışın dedim arkadaşlarımıza sadece Tekel'i değil hepsini bu kapsam da değerlendirelim.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 12:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48