banner39

'Başbakan'a suikast hazırlığı mı?'

Hacker'dan şok iddia: Askerler, Başbakan'a suikast için bomba yaptırdı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Başbakan'a suikast hazırlığı mı?'

Yunus Harputlu isimli bilgisayar korsanı, Silahlı Kuvvetler'de görev yapan bazı subayların kendisine bazı eylemlerde kullanılmak üzere laptop içerisine bombalı düzenek hazırlattıklarını iddia etti.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre ordu içindeki söz konusu yapılanma ile 3 Mayıs 2006 tarihinde Hakkari'de subay çocuklarını taşıyan servis aracına yönelik saldırı ve Diyarbakır'da 10 kişinin öldüğü bombalı saldırı arasında ilişki bulunuyor.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na 5 sayfalık mektup yazan 'hacker' Harputlu, bilişim konusundaki uzmanlığının ortaya çıkmasının ardından kendisiyle irtibata geçen bazı askerlerin Güneydoğu'da birçok bombalama olayına karıştığını öne sürdü. 28 yaşındaki Malatyalı hacker, Hakkari'de 3 Mayıs'ta okul servisine yönelik bombalı saldırı olayında patlayıcıların PKK itirafçılarınca yerleştirildiğini; ancak kumandanın, onları yönlendirenlerin elinde olduğunu iddia etti. Harputlu, telekom altyapısı kullanılarak hazırlaran ve itirafçı tarafından yerleştirilen bombanın telefon kulübesi aracılığı ile patlatıldığını ileri sürdü. Harputlu, Diyarbakır'da DEHAP otobüsüne yönelik bombalı saldırının da aynı kişiler tarafından yapıldığını savundu. Asıl hedefin Özel Harekât polis arabaları olduğunu kaydeden Harputlu, patlamanın zamanlaması konusunda yanlışlık yapıldığını iddia etti. Kendisinden yararlanan askerlerin Başbakan'a C-4 ile saldırmayı da planladıklarını ileri süren Harputlu, "Benden C-4'lerin (12 adet) dizüstü bilgisayar üzerinden cep telefonu düzeneği ile konferans görüşmesi yapılacak aynı anda 2'şer saniye arayla patlayacak bir uzaktan kumanda sistemi istediler. Bu sistemi Ankara'da Başbakanlık, bakanlık, yargı mercilerinde kullanacaklar. C-4'ler askerî mühimmat deposundan sağlanıyor." iddiasında bulundu. Bombalı düzeneklerin hâlâ sorunsuz olarak çalıştığını belirten Harputlu, bunların başta Başbakan olmak üzere bakanlara karşı kullanılmak için hazırlandığını ileri sürdü. Harputlu ifadesinde, kendisine emir verenlerin komutanlarının emirleriyle hareket etmediklerini de ima etti.

 

Kaynak: Yeni Şafak

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?