banner15

Başbakan'dan dayanışma mesajları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dayanışma içerisinde olmak gerektiğini belirterek içerde ve dışarda çok işlerinin olduğunu söyledi.

Başbakan'dan dayanışma mesajları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Dayanışma içinde olmamız lazım. İçeride ve dışarıda yapacağımız işler varken, hakaretten başka söyleyecek sözü olmayanlarla bu ülke bir yere gitmez'' dedi.

Başbakan Erdoğan, İzmir'de, çevre yolu açılışının yanı sıra bir hastane ile çok sayıda okulun ek binalarının toplu açılış ve temel atma törenini yaptı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetinin eğitime özel bir önem verdiğini belirterek, Yaptığımız çalışmalarla okuma-yazma oranını yüzde 80'den yüzde 90 seviyesine çıkardık. Hedefimiz yüzde 100'e çıkarmak'' dedi.

Sosyal güvenlik kuruluşlarını aynı çatı altında toplayacak kanununun sağlayacağı olanaklardan da söz eden Erdoğan, ''Biz, 'memuru, işçisi, BAĞ-KUR'lusu hepsini bir çatı altında birleştirelim, adaletsizliklerden uzaklaştıralım' dedik. Bu ülkede işçisiyle, memuruyla, BAĞ-KUR'lusuyla el ele olmadıkça 'her şey Türkiye için' demedikçe bir yere varmak mümkün değil" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Dayanışma içinde olmamız lazım. İçeride ve dışarıda yapacağımız işler varken, 'kalkınmada şunu yaparsanız güzel olur' diyecek sözü olmayanlarla, hakaretten başka söyleyecek sözü olmayanlarla bu ülke bir yere gitmez. Biz bir şeye inandık, 'Her şey Türkiye için' dedik ve yola koyulduk. Bu hedefi de başaracağız.

2013 yılında, inşallah, kişi başına 10 bin dolarlık milli geliri yakalayacağız, ondan sonra da Türkiye'yi tutana aşk olsun.''

Erdoğan, törenin ardından, açılışı yapılan İzmir Çevre Yolu'nda makam aracını kullandı.

DAHA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ ÇABASI

Başbakan Erdoğan, Aliağa ilçesi organize sanayi bölgesinde de toplu açılış törenine katıldı.
Törende konuşan Erdoğan, organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitesi yatırımlarına kullandırılan kredilerin faiz oranlarında 8 puanlık indirime gittiklerini, 4 puanlık indirim için çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35