banner39

'Başbakan'ın gözünde önemli bir sorun yok'

Prof. Dr. Hayati Tolun, Başbakan Erdoğan'ın gözünde önemli bir sorun bulunmadığını bildirdi.

Arşiv 21.05.2008, 22:10 21.05.2008, 22:10
'Başbakan'ın gözünde önemli bir sorun yok'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sağ gözündeki rahatsızlık nedeniyle sağlık kontrolünden geçtiği Ataköy Dünya Göz Hastanesi'nin bağlı olduğu Dünya Göz Hastaneler Grubu Medikal Direktörü Prof. Dr. Hayati Tolun, Erdoğan'ın gözünde önemli bir sorun bulunmadığını bildirdi.
Tolun, Başbakan'ı uğurladıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın, sağ gözündeki rahatsızlık nedeniyle kontrole geldiğini söyledi.

Tolun, "Başbakan'ın gözünde önemli bir sorun yok, bulaşıcı bir mikrobik hastalığı var. Tedavisi düzenlendi" dedi.

Erdoğan'ın en fazla 10 gün içinde iyileşeceğini dile getiren Tolun, Erdoğan'a herhangi bir cerrahi operasyon yapılmadığını, böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Tolun, basın mensuplarının, Erdoğan'ın sağlığıyla ilgili sorularını da cevapladı.

Tolun, bir soru üzerine, "Başbakan'ın tozdan uzak durması gerekiyor. Işıktan rahatsızlık olur. Virütik bir rahatsızlık. Herhangi bir sebepten kaynaklanabilir" diye konuştu.

Hastalığın bilimsel adının "epidemik keratokonjonktivit" olduğunu ifade eden Tolun, Ankara'da konulan tanının doğru olduğunu söyledi.

Tolun, Erdoğan'a, ışıktan korunması için ve okumada kullanabilmesi için numaralı bir güneş gözlüğü verildiğini belirterek, Erdoğan'a ilaç tedavisi uygulanacağını, bu rahatsızlığın mevsimle ilgisi olmadığını, her zaman görülebilecek bir durum olduğunu kaydetti.

Tolun, Başbakan'ın göz tansiyonuyla ilgili bir sorun bulunmadığını bildirdi.

Tolun, Erdoğan'a ne gibi tavsiyelerde bulunduğunun sorulması üzerine de, "Gözünü fazla yormaması ve dinlendirmesi gerekiyor. Günlük aktivitelerini engelleyecek bir durum çoğunlukla yok. Ama bazı ince detay gerektiren işlerde sorun olabilir" dedi.

Hastanedeki incelemelerin yaklaşık 1 saat sürdüğünü, rahatsızlığın normal seyrinde sürdüğünü de ifade eden Tolun, önemli bir durumun olmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?