banner15

Başbuğ Dağlıca'da yaralanan asteğmeni ziyaret etti

Asteğmen Denizduran: Allah-ü Teala Türk Ordusu'nun yardımcısı olsun

Başbuğ Dağlıca'da yaralanan asteğmeni ziyaret etti


Orgeneral İlker Başbuğ, Hakkari Dağlıca baskınında yaralanan ve gösterdiği cesaret ve kahramanlıktan dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Üstün Cesaret ve Feragat madalyası ile taltif edilen Piyade Asteğmen Hüseyin Denizdurduran'ı ziyaret etmek için Kahramanmaraş'a geldi.

Kahramanmaraş Orduevi'nde Piyade Asteğmen Denizdolduran ile görüşen Orgeneral Başbuğ, Kahramanmaraş kentini övdükten sonra şunları söyledi: "Şu anda Kahramanmaraş'ın son çıkarttığı bir gazi de sizinle beraber. Teğmen Hüseyin Denizdurduran, Dağlıca'da devam eden mücadelede olayda görevini bir hakkın yapan kahramanlardan bir tanesidir. O çatışma esnasında kendisi yaralandı ve Ankara GATA Hastanesi'ne getirilmişti. 26 Ekim günü kendisi ziyaret etmiştim. Ziyaretim esnasında çok duygulu bir an yaşadık. Kendisi bana iyileşir iyileşmez görevine geri döneceğini söyledi. İşte Türk insanının mayası bu. Biz bu maya ile ayakta duruyoruz. Bu maya bizim her şeyden önce bizim gurur kaynağımız. Hüseyin'in burada gösterdiği kahramanlık, görevindeki başarı inancı elbette bizleri gururlandırdı. Kahramanmaraş kahramanlar yetiştiren bir vilayetimiz. İşte son yetiştirdiği kahraman da işte burada yanımızda" ifadelerini kullandı.

Orgeneral Başbuğ, Hüseyin Denizdurduran'ın TSK üstün cesaret ve feragat madalyası alan 12. yedek subay olduğunu bunun da çok önemli birşey olduğunu kaydetti.

Ziyarette duygularını dile getiren Hüseyin Denizdurduran, "Bazı şeyler para ile pulla satın alınmaz şeyler. Sağolsunlar komutanlar buraya kadar ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu da ömür boyu unutmayacağım. TSK'ya başarılar diliyorum. Allah-u teala onların yardımcısı olsun. Ben elimden geleni yaptığımı gibi bundan sonra komutanlarımız da yaparlar. Bu zamana kadar da yaptılar" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 17:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35