Başbuğ'un danışmanı CHP PM üyesi

CHP PM listesinde Genelkurmay Başkanı Başbuğ'a danışmanlık yapan iletişimci Nuran Yıldız da var.

Başbuğ'un danışmanı CHP PM üyesi

CHP’nin vitrinini oluşturacak yeni Parti Meclisi listesinde Genelkurmay Başkanı Başbuğ’a danışmanlık yapan iletişimci Nuran Yıldız da yer aldı. Emekli müftü İhsan Özkeş de yönetime giren isimler arasında...

CHP'nin yeni dönemde Parti Meclisi’ni oluşturacak listesinde sürpriz isimler yer alıyor. İnönü’nün torunu Gülsüm Bilgehan, eski bakan ve SHP kurucularından Nihat Matkap, özellikle Güneydoğu ile ilgili hazırladığı haberlerle tanınan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mehmet Faraç, emekli müftü İhsan Özkeş, listenin en genç ismi 27 yaşındaki Ekrem Kerem Oktay, "Ayşe tatile çıktı" şifresiyle Kıbrıs Barış Harekatı’nı başlatan eski Dışişleri bakanlarından Turan Güneş’in oğlu Hurşit Güneş ile damadı Sencer Ayata, Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde yer alacak isimler arasında bulunuyor.

LiDER İMAJLARI TEZİ

CHP’nin vitrinini oluşturacak yeni PM listesinde sürpriz isimler dikkat çekerken bir dönem Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a iletişim danışmanlığı yapan iletişimci Nuran Yıldız da bulunuyor. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde yardımcı doçent olan Nuran Yıldız, 1988'de Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans derecesini 1995'te, Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’ndan "Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam" başlıklı teziyle, doktora derecesini ise 2000'de Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’ndan "Siyasal Partilerde Lider İmajları" başlıklı teziyle aldı.

BİRÇOK GÖREV YAPIYOR

Ankara Üniversitesi İletişim Araştırmaları Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürlüğü, İletişim Araştırmaları Dergisi Editörlüğü, Ankara Üniversitesi Küçük İşletmecilik ve Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

 

Kaynak: Bugün

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 09:48
banner53
YORUM EKLE

banner39