banner39

Basın mensupları için 'Medya Şehri'

Temelleri haziran ayında atılacak "Koza Medya Şehir" projesi ile Beylikdüzü'nde özellikle basın mensuplarına yönelik inşa edilecek 1100 konutluk blokların metrekare fiyatları henüz belirlenmedi.

Arşiv 19.04.2007, 17:54 19.04.2007, 17:56
Basın mensupları için 'Medya Şehri'

Garanti Koza Satış ve Pazarlama Koordinatörü Coşkun Erginer, temellleri haziran ayında atılacak "Koza Medya Şehir" projesi ile Beylikdüzü'nde özellikle basın mensuplarına yönelik 1100 konutluk bloklar inşa edeceklerini belirterek, "Metrekare fiyatları henüz belirlenmeyen projemizin, kalitesine nazaran oldukça makul fiyatlarda satılmasını hedefliyoruz" dedi.

"ORTA GELİR GRUBUNA YÖNELİK PROJELERE AĞIRLIK VERİYORUZ"

Erginer, Garanti Koza'nın 2007 sektörel hedeflerine ve konut projelerine ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, 2007'de toplam 6 bin konutun inşaatına başlayan Garanti Koza'nın gayrimenkul sektöründe trendin orta gelir grubuna yönelmesi nedeniyle, bu gelir grubuna yönelik projelere ağırlık verdiğini kaydetti. Bu projelere verilecek en önemli örneğin temellleri haziran ayında atılacak "Koza Medya Şehir" projesi olduğunun altını çizen Erginer, "Beylikdüzü'nde özellikle basın mensuplarına yönelik 1100 konutluk bir proje olacak. Metrekare fiyatları henüz belirlenmeyen projemizin, kalitesine nazaran oldukça makul fiyatlarda satılmasını hedefliyoruz" diye konuştu. Koza Medya Şehir'de bir oda bir salondan, dört oda bir salona kadar farklı büyüklüklerde blokların yer alacağını dile getiren Erginer, ancak Koza Medya Şehir'de dubleks villa tipi bağımsız ünitelerin bulunmayacağını ifade etti.

"2008 SONUNA KADAR BİTİRECEĞİZ"

Garanti Koza’nın halen devam eden konut projeleri arasında Koza Evleri ve Koza Ispartakule Evleri'nin bulunduğunu belirten Erginer, Bahçeşehir’de önemli büyüklükteki bir alışveriş merkezi projesine imza attıklarını, bunun yanı sıra kamu projelerinin en büyüklerinden biri olan İstanbul Metrosu’nun 4.Levent ? Ayazağa inşaatını üstlendiklerini hatırlattı. Erginer, metro projesinin kendi üstlerine düşen kısmını 2008 yılına kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

"FAİZLERDE AŞAĞI DOĞRU BİR TREND GÖZLEMLİYORUZ"
Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark da, konut kredisi faiz oranlarının piyasa koşullarına göre gerçekleşmekte olduğunu belirterek, "Uzun vadeli bir yorumda bulunmak güç de olsa, şu anda aşağıya doğru hafif bir trend gözlemliyoruz" dedi. Binark, Garanti Koza'nın kurulduğu 1948'den bu yana, yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğü projelerle sürekli güçlenerek, gayrimenkul sektöründeki hedeflerine gün geçtikçe yaklaştığını söyledi.

Sektörün 2006 yılının ilk 9 ayında yüzde 5.7 oranında büyüdüğünü, Türkiye ekonomisinde sektörler bazında ise yüzde 20.1 büyüme kaydettiğini vurgulayan Binark, 2007 yılının gayrimenkul sektörü için "çok heyecanlı" geçtiğini dile getirdi. Binark, sektörün gösterdiği gelişimin siyaset ve ekonomi alanında herhangi bir istikrarsızlık çıkmaması durumunda, önümüzdeki yıllarda da büyüyerek devam edeceğini ifade ederek, "Türkiye’nin dünya ile bütünleşmesi arttıkça, yatırımcıların Türk gayrimenkul sektörüne ilgisi de artarak sürecektir.” dedi.

ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?