banner39

'Başını açmasını Allah göstermesin'

Başbakan Erdoğan, ilk kez "Eşinin başı kapalı Çankaya'ya çıkamayacağı" iddialarını doğrudan yanıtladı:

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Başını açmasını Allah göstermesin'

Başbakan Erdoğan, "Birileri, Allah göstermesin, eşimin başını açmasını istiyor. Bu, siyasi kimlik zaafıdır. Biz böyle bir kimlik zaafı göstermeyiz" dedi.

Erdoğan, Riga'daki NATO zirvesi sonrası uçakta gazetecilerle yaptığı sohbette, bir soru üzerine eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve emekli orgeneral Tuncer Kılınç gibi isimlerin gündeme getirdiği "Başbakan Çankaya'ya çıkmak istiyorsa, eşinin başını açsın" teklifine sert bir dille yanıt verdi. "Ben eşimle bu yola, siyasete birlikte girdim" diye söze başlayan Erdoğan, şöyle devam etti: Birileri, Allah göstermesin eşimin başını açmasını istiyor. Bu, siyasi kimlik zaafıdır. Biz böyle bir siyasi kimlik zaafını gösteremeyiz.

"Başını ört diyen var mı?"

Biz halkımızın karşısına daha önce nasıl çıktıysak bundan sonra da yolumuza öyle devam ederiz. Halkı aldatamayız. Biz aldatan olmayacağız, aldatılan olmayacağız. Kimse bizden kimlik değiştirmemizi istemesin. Halkımızın karşısına nasıl çıktıysak bugün de öyleyiz. Biz bu yolda Anayasa, yasalar ne emrediyorsa onu yaparız." Erdoğan, bu arada Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Aslı Aydıntaşbaş'a dönerek, "Bakın biz 'Aslı'ya başını ört' diyor muyuz? Bunu diyen var mı? Aslı'yı böyle, olduğu gibi kabul ediyoruz" dedi.

Eşi Emine Erdoğan'ın başörtüsünün artan bir siyasi polemik maddesi olmasından duyduğu rahatsızlığı her fırsatta hissettiren Erdoğan, bu bağlamda son dönemde yapılan kamuoyu araştırmaları ve siyasi tartışmaları da yakından izliyor.

Sabah

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?